Tag: данска
Средина во која очекува повеќе шанси

ФОТО: Трајковски се аклиматизираше во Алборг, го одработи првиот тренинг

пред 7 дена
нов клуб за репрезентативецот на македонија

Александар Трајковски е нов играч на Алборг

пред 2 недели
ГОЛЕМО ПРИЗНАНИЕ ЗА ДАНЕЦОТ

Чеферин потврди: Симон Кјаер со награда за посебно достигнување поради помошта за Ериксен

пред 3 недели
доделена наградата на уефа

Чеферин им додели девет награди на луѓето што го спасија животот на Ериксен на теренот

пред 3 недели
се реваншираа за поразот во рио

Карабатиќ и Французите го освоија олимпиското злато по драмата против Данска

пред 1 месец
ВЕЛИ КОГА ЌЕ ПОГЛЕДНЕШ МРТВО ТЕЛО НЕМАШ СОМНЕЖ

Брајтвајт за моментот кога падна Ериксен: Го видов и беше мртов, тогаш почнав да молам

пред 1 месец
НЕ МОЖАТ ДА ИЗЛЕЗАТ ОД ХОТЕЛ

Данците револтирани од условите во Токио: Не гледаме смисла во одржување на ваквите Олимписки игри

пред 2 мес.
Последици од дуелот со Данска

УЕФА ја казни Англија за „ласерот кон Шмајхел“ и некоректното однесување на навивачите

пред 2 мес.
еден од најголемите критичари на суперлигата

Газета: Пеналот за Англија го потврдува сомнежот , дека УЕФА му враќа за услугата на Борис Џонсон

пред 2 мес.
успешно му оди и надвор од теренот

Дали знаевте, херојот на Данската репрезентација е милионер и без фудбал?

пред 2 мес.
англија - италија е финалето на еуро 2020

ВИДЕО: Англија е вториот финалист на ЕУРО 2020 , откако по продолженијата ја совлада храбрата Данска

пред 2 мес.
истиот рецепт од првиот полуфинален дуел

ВИДЕО: Англија и Данска во продолженија ќе го решат патникот во финалето на ЕУРО 2020

пред 2 мес.
интересен прв дел на вембли

ВИДЕО: Нерешено на Вембли по првиот дел , мајсторија на Дамсгард од слободен , Кјаер се погрижи за израмнување

пред 2 мес.
Во пресрет на полуфиналето на ЕУРО

Хјумланд: Сонуваме за финале, па замислете да ја победиме Англија на „Вембли“,

пред 2 мес.
се бара вториот финалист

Англија-Данска официјални состави: Англија под притисок , Данска за Ериксен

пред 2 мес.
атмосферата е феноменална пред почетокот на натпреварот

ВИДЕО: Лудница низ улиците на Лондон ,Англичаните очекуваат пласман во големото финале

пред 2 мес.