Tag: дарко чурлинов
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ Е ПОВРЕДЕН

Познато е зошто Дарко Чурлинов не беше во составот на Штутгарт против Херта

пред 3 дена
По одличните два гола за Македонија у21

Ќе добие ли шанса Дарко Чурлинов да се докаже против Херта ?

пред 5 дена
Милевски ги одреди почетните 11

ФОТО: Чурлинов, Тошевски и Митровски во нападот на Македонија за мечот со Израел

пред 1 нед.
победа императив за младата репрезентација

Чурлинов: За Израел сме подготвени, со господ напред до пласман на Европско првенство (ВИДЕО)

пред 1 нед.
НАДЕЖИТЕ ИГРААТ ПОБЕДНИЧКИ ПОД ПАЛКАТА НА МИЛЕВСКИ

ВИДЕО: Чурлинов сам го реши Казахстан, два еврогола и асистенција за победа на Македонија

пред 2 недели
македонија води против казахстан со 3-1

ВИДЕО: Чурлинов е машина за голови, еден еврогол и еден од мртов агол против Казахстан

пред 2 недели
еврогол на чурлинов

ВИДЕО: Чурлинов како Меси голчиште против Казахстан, младинците водат со 2-0!

пред 2 недели
бод за штутгарт на „мерцедес арената“

ВИДЕО: Чурлинов повторно остана на клупа, Штутгарт се спасуваше од пораз со Баер Леверкузен

пред 3 недели
СРЕДБАТА ШТУТГАРТ -ФРАЈБУРГ ЗАПОЧНУВА ОД 15-30 ЧАСОТ

ФОТО: Чурлинов резерва кај Штутгарт на првиот меч сезонава во Бундеслигата

пред 1 месец
Бундеслигашот се пласираше во 1/16 финале

ФОТО: Штутгарт ја елиминираше Ханза Росток, Чурлинов доби 25 минути

пред 1 месец
прв официјален натпревар во новата сезона

ФОТО: Штутгарт против Ханза без Чурлинов во почетниот состав

пред 1 месец
Евроквалификации – пренос на МТВ

Македонија ја респектира Шпанија, но не и се плаши – шанса за голема историска победа

пред 2 мес.
МАКЕДОНСКИТЕ НАДЕЖИ ЈА ПРЕЧЕКУВААТ ШПНИЈА ВО СКОПЈЕ

Време е за крај на црната серија, Македонија нема ниту бод, ниту гол против Шпанија

пред 2 мес.
очекува да освоиме 4 бода против шпанија и фарски острови

Чурлинов: Шпанија е фаворит, лично верувам во добар резултат (ВИДЕО)

пред 2 мес.
НА КОНТРОЛЕН НАТПРЕВАР ВО ГЕРМАНИЈА

Штутгарт подобар од Арминија, Чурлинов доби 45 минути

пред 2 мес.
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ЗАПИША ПОБЕДА

ВИДЕО: Чурлинов одигра едно полувреме, Штутгарт го победи Хамбург

пред 2 мес.