Tag: дарко панчев
СМЕТА ДЕКА НАЈСИЛНА СТРАНА НИ Е ОДЛИЧНИОТ СРЕДЕН РЕД

Панчев: Македонија може да изненади, само фудбалерите мора да бидат опуштени

пред 1 месец
легендарниот вардарец ја анализира ситуацијата

Панчев за „Моцартспорт“: Да го имавме Александар Вучиќ, за Вардар ќе се „пееше“ друга песна

пред 2 мес.
Новиот рекламен спорт на Македонски телеком

ВИДЕО: Панчев, Шаќири… 30 годишниот сон се оствари – Навивај со Македонија од срце

пред 2 мес.
нови проблеми за црвено-црните

ФК Вардар блокиран, сега од Дарко Панчев

пред 10 мес.
Легендата на црвено-белите од Белград

Почина легендарниот Поповиќ – тренерот кој ги однесе Панчев и Најдоски на светскиот фудбалски врв

пред 12 мес.
кога не функционира државата не функционира и спортот

Панчев: Земјата е осиромашена, фудбалерите се срамат да кажат колку заработуваат (ВИДЕО)

пред 1 година
Историски ден за југословенскиот фудбал

ВИДЕО: Дарко, Дарко, Дарко … пред 29 години Панчев и Најдоски со Звезда станаа европски шампиони

пред 1 година
се уништи една држава но и фудбалот во регионот

Панчев : За распадот на СФРЈ беше виновна светската политиката, се уништи и фудбалот во регионот

пред 1 година
Време кога спортот и политиката се поклопија

ВИДЕО: Пред 30 години на „Максимир“ започна распадот на СФР Југославија

пред 1 година
избрал погрешно,можел да игра за реал, барселона, јунајтед...

Панчев: Мојата најголема грешка во кариерата беше Интер (ФОТО)

пред 1 година
вечна дилема, кој беше подобар, кој направи повеќе?

ФОТО: Прашање за „сите пари“, Пандев или Панчев, кој е најдобриот на сите времиња во Македонија

пред 1 година
можете да гласате за тимот на нашите фудбалски легенди

Марка: Тимот на Црвена Звезда со Панчев и Најдовски во конкуренција за најдобра екипа во историјата

пред 1 година
РАЗОЧАРАНИ СЕ КАКО РАЗМИСЛУВА ЛЕГЕНДАТА НА ВАРДАР

Комити до Панчев: Зошто човеку, зошто ? (ФОТО)

пред 1 година
„ракометот е професор во средно а фудбалот е Ајнштајн“

Панчев: Кој гледа ракомет во Европа? Македонците ќе исполнат сала и за финале во куглање

пред 1 година
СЕГА ЌЕ РАБОТИ НА ПОДОБРУВАЊЕ НА ОЛИМПИСКОТО ДВИЖЕЊЕ

Дарко Панчев го напушти Вардар и стана делегат во собранието на Олимпискиот комитет

пред 2 години
во интервју за ал џезеира - балкан

Панчев: Селекторот тврди дека е ова најдобрата генерација на македонскиот фудбал, тогаш мораме да се пласираме на ЕУРО 2020

пред 2 години