Tag: Дарко Велковски
Дербито заврши без победник

ВИДЕО: Дарко Велковски стрелец за Ријека, Ристовски асистент за Динамо

пред 2 дена
претседателот на ријека незадоволен од велковски

Мишковиќ: Велковски е под нивото , ретко игра квалитетно за Ријека

пред 3 недели
ОДЛИЧЕН СТАРТ

ВИДЕО: Дарко Велковски со глава стрела во Рејкјавик- Македонија води против Исланд

пред 1 месец
настапот на адеми под знак на прашање

Дарко Велковски нема да настапи против Лихтенштајн, Адеми под знак на прашање

пред 7 мес.
На Македонското дерби во Хрватска

Атанасов и Хајдук славенички против Ријека, Дарко Велковски пак се повреди

пред 8 мес.
ријека приреди изненадување

ВИДЕО: Дарко Велковски со гол донесе изненадување, Ријека освои бод кај Реал Сосиедад

пред 11 мес.
голгетерска реакција на македонскиот репрезентативец

ВИДЕО: Велковски постигна гол за Ријека за водство против Реал Сосиедад

пред 11 мес.
Се почна со грешката на Дарко Велковски

ВИДЕО: Естонија израмнува против Македонија со мајсторски гол на Сапинен

пред 11 мес.
Дефанзивецот кој го реши мечот со Косово

Велковски: 200 работи во глава ми се вртеа, кога го дадов голот ми падна камен од срце

пред 1 година
засега се оди по планот на Ангеловски

ВИДЕО: Македонија не дозволи чудо, води против Косово по првото полувреме на „Тодор Проески“

пред 1 година
Ждрепката во Нион посака

ФОТО: Македонски дуел во Лига Европа, Елмас против Велковски во групната фаза

пред 1 година
По победите над Абердин и Колос

ВИДЕО: Ристовски со Спортинг и Велковски со Ријека ќе играат во плејофот во Лига Европа

пред 1 година
Нова повреда – стари проблеми

Дарко Велковски поради болки во вратот неизвесен за дуелот со Локомотива Загреб

пред 1 година
Поради кризата од Ковид-19

Во Ријека задоволни, Велковски и соиграчите заедно со тренерите прифатија помали плати

пред 2 години
Македонско дерби во Хрватска

ВИДЕО: Адеми стрелец во победа на Динамо над Ријека и Велковски

пред 2 години
Велковски не успеа да го спречи

ВИДЕО: Аријан Адеми го постигна најбрзиот гол во карерата во дуелот со Ријека

пред 2 години