Tag: давид де геа
Французинот нема ништо против

Манчестер Јунајтед не сака да ја повтори грешката со Де Геа, Погба е на продажба

пред 4 дена
ПО СЕ ИЗГЛЕДА СЛАВНИТЕ ДЕНОВИ СЕ МИНАТО ЗА ШПАНЕЦОТ

Манчестер Јунајтед веќе не го сака Де Геа, тргнуваат по еден од најдобрите светски голмани

пред 2 мес.
ЏЕЈМИ НИЗ НАСМЕВКА

ВИДЕО: Водителка се шокираше и расплака по промашувањето на Де Геа, Карагер и порача: Мораш да бодеш неутрална

пред 2 мес.
ПРАШАЊЕ Е ДАЛИ ШПАНЕЦОТ ЌЕ САКА ДА ЗАМИНЕ СО ОГЛЕД НА ПЛАТАТА

Крај на една во Манчестер Јунајтед: Де Геа повеќе не е во плановите на Солскјер, прв голман на клубот ќе биде Дин Хендерсон

пред 4 мес.
Ова доаѓа во пресрет на дуелот во Лига Европа

Манчестер Јунајтед го менува Де Геа со Донарума, наскоро и официјална понуда до Милан

пред 5 мес.
Јунајтед веќе има замена за Шпанецот

Покетино бара нов голман, ПСЖ ќе се обиде да го купи Де Геа

пред 5 мес.
Хендерсон ќе добие шанса да брани на следните шест натпревари

Манчестер Јунајтед без Де Геа еден месец, голманот добил дозвола да се врати во Шпанија

пред 5 мес.
ЈУНАЈТЕД НЕ ЗНАЕ ШТО ГО СНАЈДЕ ЗА 33 МИНУТИ НА „СЕНТ МЕРИ“

ВИДЕО: Маестрален слободен удар на Ворд-Праус, Де Геа се залепи за стативата и се повреди

пред 8 мес.
Шпанецот беше избран за играч на натпреварот

ВИДЕО: Одбраните на Де Геа кои ги извадија од кожа, Мбапе, Нејмар, Тухел…

пред 9 мес.
уругваецот добро се испазарил

ФОТО: Кавани со 33 години е меѓу најплатените играчи во Јунајтед

пред 10 мес.
Де Геа добива предупредување од конкуренцијата

Дин Хендерсон: Нема да биде паметно за мене да седам на клупата и да не бидам дел од натпреварите

пред 11 мес.
јунајтед го следи повремениот голман на италијанската репрезентација

Солскјер го менува Де Хеа со голман од Наполи (ФОТО)

пред 12 мес.
Сега се е во рацете на Солскјер

Де Геа добива сериозна конкуренција, Хендерсон во преговори со Јунајтед за нов договор

пред 1 година
Легендата на Јунајтед за грешката против Тотенхем

Рој Кин удри по Де Геа и Мегваер: Треба да се срамат, шокиран сум …

пред 1 година
Голманот на Јунајтед со нов хуман гест

Де Геа донираше 300 000 евра за борба против Ковид-19

пред 1 година
Петмина заминуваат, еден ќе дојде

Во Манчестер Јунајтед ќе заигра метла, ќе се „исчистат“ петмина фудбалери

пред 1 година