Tag: де јонг
На Меси ова нема да му се допадне

ФОТО: Пике, Де Јонг, Тер Штеген и Лангле се согласија на нови договори со намалени плати

пред 6 дена
По еден гол за по еден бод

ВИДЕО: Барселона и Севиља ремизираа на „Камп Ноу“

пред 3 недели
Шпанската доминација продолжи, Де Јонг одигра меч за историја

ВИДЕО: Никој како Севиља, нов трофеј во Лига Европа, Диего Карлос со атракција го поздрави Интер

пред 2 мес.
Четири гола, рекорд на Лукаку и задоволство за нетуралните гледачи

ВИДЕО: Ефикасно прво полувреме, Де Јонг маестрален, Годин го врати Интер во игра

пред 2 мес.
Ултра ефикасен почеток на финалето

ВИДЕО: Лукаку преку пенал до рекордот на Роналдо Назарио, Де Јонг ја скина мрежата на Хандановиќ

пред 2 мес.
Откако Артур ги одби а Ансу Фати нема донесено одлука

Во Јувентус го преценуваат Пјаниќ, сега го бараат и Френки Де Јонг

пред 5 мес.
Бартомеу најавува повеќе трампи, помалку пари

Меси, Де Јонг и Тер Штеген се сигурни, на останатите им „виси“ статусот во Барса

пред 6 мес.
По продажбата на талентираното трио

Ајакс заработи 170 милиони евра за едно лето

пред 1 година