Tag: де лихт
проблеми за „лалињата“

Холанѓаните во паника , се повреди Де Лихт ?

пред 3 мес.
Дефанзивецот ова лето ќе биде топ тема

Јувентус ги одбил понудите од Барселона и Челси за својот дефанзивец

пред 4 мес.
АКО НЕКОЈ ЈА АКТИВИРА ОТКУПНАТА КЛАУЗУЛА

ФОТО: Јувентус може да го загуби најдобриот дефанзивец, има откупна клаузула во 2022 година

пред 5 мес.
Дефанзивецот на Јувентус по елиминацијата во Лигата на шампионите

Де Лихт: Ова е многу тежок удар за нас, кога играте против десетмина секогаш е тешко да се замине вака

пред 6 мес.
Холандија е во група со Македонија на ЕУРО 2021

Де Лихт: Секој противник заслужува почит и не смееме да го потцениме

пред 8 мес.
Уште еден заразен во тимот на Пирло

Ковид-19 проблемите во Јувентус се зголемуваат, Де Лихт доби позитивен тест

пред 8 мес.
МЛАДИОТ ДЕФАНЗИВЕЦ ЌЕ ГО ПРОПУШТИ СТАРТОТ НА СЕЗОНАТА

Јувентус потврди: Де Лихт успешно опериран, го очекува пауза од три месеци

пред 1 година
Ова нема да му се допадне на Пирло

Матијс Де Лихт се повреди и нема да може да игра подолго време

пред 1 година
Финансиската криза нема да влијае по трансфер политиката

Јувентус по секоја цена ќе го задржи Де Лихт, талентот останува во Торино

пред 1 година
Оваа листа е иднината на светскиот фудбал

Санчо и Феликс ја предводат листата на најскапи фудбалери на светот до 20 години

пред 2 години
Холанѓанецот свесен за своите грешки

Де Лихт: Со право се лути на мене навивачите на Јувентус

пред 2 години
Легендата на Јувентус за младиот напаѓач

Дел Пјеро: Мислам дека ќе биде незадржлив во иднина, Феликс има се за да биде најдобар

пред 2 години
Првата честитка дојде од Роналдо

ВИДЕО: Де Лихт со деби гол за важна победа на Јувенутс

пред 2 години
По продажбата на талентираното трио

Ајакс заработи 170 милиони евра за едно лето

пред 2 години
Ремек дело од слободен удар на португалецот

ВИДЕО: Јувентус го победи Интер по пенал-рулетот

пред 2 години
Прво разочарување за младиот стопер

ВИДЕО: Ефектен автогол на Де Лихт против Интер

пред 2 години