Tag: Дејан Кулушевски
Новото засилување на Јувентус очекува титули и победи

Кулушевски: Кристијано Роналдо е фантастичен, се надевам дека ќе научам многу од него

пред 2 дена
Големи зборови и сериозна прогноза

Свен Горан Ериксон верува дека Кулушевски ќе го наследи статусот на Ибра во Шведска

пред 4 дена
швеѓанецот со македонско потекло ќе биде светска фудбалска сензација

ФОТО: Роналдо го пофали Кулушевски, од него очекува да биде голема ѕвезда на светскиот фудбал

пред 2 недели
несудениот македонски репрезентативец е разочаран и шокиран

Кулушевски ја избра Шведска, ама Шведска не го „игра“, разочаран е што ја „грее“ клупата (ФОТО)

пред 2 недели
Швеѓанецот со македонски корени е „дома“

ФОТО: Кулушевски на одмор во Охрид пред првата прозивка на Пирло

пред 1 месец
прогласен за најдобар млад играч во италија

Кулушевски: Дибала е мој идол, со Јувентус ќе ја освојам Лигата на шампионите (ФОТО)

пред 2 мес.
швеѓанецот со македонско потекло го потврдува својот квалитет

ВИДЕО: Кулушевски постигна нов гол, покажа зошто Јувентус инсистираше да го купи

пред 3 мес.
Парма го помина Милан на табелата во Серија А

ВИДЕО: Андреас Корнелиус со хет-трик, гол постигна и Кулушевски против Џенова и Пандев

пред 3 мес.
Во Серија А денеска ќе се играат четири натпревари

ФОТО: Горан Пандев против Кулушевски од 1 минута, Елмас и Несторовски денеска ќе почнат на клупа

пред 3 мес.
Награда која ја доделува „Тутоспорт“

Кулушевски во трка со Халанд, Санчо, Фати … за титулата „Златно Момче“

пред 3 мес.
најбараниот млад играч во италија го избрал интер

Кулушевски е факторот поради кој Тонали го избрал Интер а не Јувентус

пред 4 мес.
јувентус е инспирација

Кулушевски: Со нетрпение чекам да играм во тандем со Дибала

пред 4 мес.
ќе мора да бара нов клуб

Поранешен македoнски репрезентативец го брка Бернардески од Јувентус

пред 6 мес.
Младиот напаѓач сака да биде новиот Еден Азар

Кулушевски: Ибра има словенски корени како мене, можеби затоа ме идентификуваат со него

пред 6 мес.
Некои фудбалери поскапеа, други пак станаа поефтини

Порасна вредноста на Кулушевски и на Халанд, падна на Пјонтек и на Сусо

пред 7 мес.
Блескава иднина го чека Швеѓанецот со македонско потекло

Трансферот на Кулушевски е втор по вредност во топ 10 трансфери во зимскиот преоден рок

пред 8 мес.