Tag: дејан ловрен
Хрватот го напушти Ливерпул

ФОТО: Дејан Ловрен си најде нов клуб, потпиша за Зенит

пред 3 мес.
Хрватот не е во плановите на Клоп

Ловрен ќе потпише нов договор со Ливерпул па ќе биде продаден

пред 3 мес.
вакцината ќе биде составен дел од спортот

Хрватски доктор го предупреди Ѓоковиќ: Без вакцинaција нема да има спорт

пред 5 мес.
ХРВАТОТ ГО НАПУШТА ЛИВЕРПУЛ ОВА ЛЕТО

Четири клуба од Лондон тргнуваат по ѕвездата на Ливерпул

пред 7 мес.
Дефанзивецот има повеќе опции

Ловрен ќе го напушти Ливерпул но ќе остане во Англија

пред 7 мес.
Метла во Ливерпул

Ливерпул ќе се раздели од четворица фудбалери

пред 7 мес.
римјаните со понуда хрватски дефанзивец

Лацио со понуда за дефанзивецот на Ливерпул

пред 7 мес.
римјаните повторно се активираа за хрватот

Рома повторно тргнува по Хрватот Ловрен

пред 1 година
Стоперот на Ливерпул има опции

Ловрен има понуда од Германија, „Волчицата“ се повлекува

пред 1 година
преговорите завршија неуспешно

Тарнсферот на Ловрен во Италија пропадна

пред 1 година
ОДИ НА ПОЗАЈМИЦА

Според „Sky Sports Italia“: Ловрен потпишува за клуб од Рим

пред 1 година
Од Ливерпул тврдат дека е болен

Ловрен нема да игра против Челси, чека трансфер во Рома

пред 1 година
Сеуште ништо не е договорено

Рома и Милан во трка за потписот на Ловрен

пред 1 година
ХРВАТОТ СЕ СЕЛИ ВО РИМ

Ловрен и Рома се договориле, часови го делат Хрватот од потпис

пред 1 година
КЛОП НЕМА ДА СМЕТА НА НЕГО ВО НОВАТА СЕЗОНА

Ловрен заминува од Ливерпул за 12 милиони евра

пред 1 година
Се разгледуваат опциите

Ловрен пред заминување од „Енфилд“

пред 1 година