Tag: демант
Не чекаше предолго

Анчелоти се огласи по најавите дека го бара Роналдо во Реал Мадрид

пред 2 мес.
Сакаше да игра со Меси

Агуеро категоричен по најавата дека бара начин да избега од Барселона

пред 3 мес.
Се шпекулираше со сума од 160 милиони фунти

Тотенхем и Манчестер Сити демантираа дека трансферот на Кејн е договорен

пред 3 мес.
Капитенот на Ливерпул реагира

Ван Дијк во дуел со новинарот на Мирор: Срам да ти е!

пред 3 мес.
демант за шпекулациите кои ја рушат атмосферата во а тимот

Сејдини: Сега е наше време сите да се обединиме зад фудбалската репрезентација на Македонија

пред 7 мес.
Вели лажни вести а во минатото добро заработи

Рајола демантираше дека планира 40 милиони евра провизија од трансферот на Халанд

пред 7 мес.
Легендарниот фанцузин со радикален потег

Анри им објави војна на Фејсбук, Твитер, Инстаграм … бара коренити промени

пред 7 мес.
Тимот од „градски парк“ демантира финансиска нестабилност

Три милиони денари завршиле на сметката КК Работнички наместо за реновирање на градинка во Општина центар

пред 8 мес.
Интересна изјава на тренерот на Интер

Конте демантира трампа на Џеко и Санчез: Ситуацијата е јасна, никој нема да си замине од кај нас

пред 9 мес.
Бразилецот го прекина молкот

ВИДЕО: Нејмар со порака до сите по најавата за забава со 500 гости

пред 10 мес.
Правдање на место – без образ

Нејмар ќе биде со семејството за Нова Година, забавата од 500 луѓе не постои!?

пред 10 мес.
Ковид-19 игра значајна улога во планирањето

УЕФА се огласи по најавите дека ЕП 2021 ќе се игра само во една наместо во 12 земји

пред 12 мес.
Станува збор за лажни вести

Пол Погба: Разочаран сум, лут, шокиран и фрустриран…

пред 12 мес.
соопштение до јавноста

ФМП: Ги демантираме сите шпекулации дека било кој од играчите е заболен од Ковид-19

пред 1 година
Португалецот нема да го менува клубот

Роналдо им вети на навивачите дека ќе го повторат успехот на Интер (ФОТО)

пред 1 година
Иако е најавен како нов играч на Челси

Тиаго Силва: Мојот агент преговара со повеќе клубови, ништо досега не е потпишано

пред 1 година