Tag: дембеле
или нов договор или на трибините

Барселона  го загуби трпението со Осман Дембеле, открива каталонски спорт

пред 2 дена
уште еден проблем за барса

Ѕвездата на Барселона се чувствува осамено и не е расположен за игра

пред 2 недели
поради повредата на еуро

Повредата на Дембеле на Барселона ќе и донесе богатство !

пред 4 мес.
Проблеми за Дешамп

Франција остана без Дембеле, напаѓачот нема да игра повеќе на ЕУРО 2020

пред 4 мес.
како слободен играч би се преселил во торино

Јувентус ја сака ѕвездата на Барселона

пред 4 мес.
Во мундијалските квалификации

ВИДЕО: Франција без проблеми против Казахстан, Мбапе промаши пенал

пред 7 мес.
Непријатен момент за напаѓачот

ВИДЕО: Атлетико Мадрид се огласи откако Дембеле колабрираше на тренинг

пред 7 мес.
ПРЕКРАСЕН ГОЛ ОД ФРАНЦУЗИНОТ

ВИДЕО: Бомба на Дембеле во мрежата на Вацлик

пред 8 мес.
„Каталонците“ за момент се искачија на второто место

ВИДЕО: Барселона ја совлада Севиља, Меси избегна црвен картон па даде гол

пред 8 мес.
Нов кикс во ла Лига

ВИДЕО: Барселона без Меси се спасуваше од пораз кај Еибар

пред 10 мес.
Проработе и позаборавениот напаѓач

ВИДЕО: Лион сигурен против Ремс, Дембеле со прв гол сезонава во Франција

пред 11 мес.
Французинот е на трансфер листата

Барселона во прашалници дали да го продава Дембеле по повредата на Фати

пред 12 мес.
Ефектен гол на французинот

ВИДЕО: „Проектилот“ на Дембеле за Барса против Бетис  

пред 12 мес.
„Старата Дама“ дербито  го заврши со играч помалку

ВИДЕО: Барселона го победи Јувентус, ВАР му поништи три гола на Мората

пред 12 мес.
Дембеле го отвори резултатот во дербито

ВИДЕО: Барса води против Јувентус, два гола поништени на Мората од ВАР

пред 12 мес.
Втор пат касни на тренинг

Дембеле повторно закасни на тренинг, англиските медиуми го селат во Јунајтед

пред 1 година