Tag: Дибала
„Старата Дама“ ќе претрпи промени

Алегри има конкретен план, Роналдо ќе биде продаден а Дибала останува

пред 2 недели
трансфер бомба на апенините

Дибала со изненадувачки трансфер во клуб од Милано !?

пред 4 недели
Напаѓачите во елемент, Дибала се врати со гол во составот на Пирло

ВИДЕО: Интер го совлада Сасуоло, Јувентус предводен од Роналдо и Дибала подобар од Елмас и Наполи

пред 2 мес.
одговорот не е по желба на јувентус

Дибала му соопштил на Јувентус какви му се плановите, изненадување за „старата дама“

пред 3 мес.
Најава која ги вознемири навивачите на „Старата Дама“

Барселона и Јувентус подготвуваат уште една мега трампа

пред 3 мес.
Лоши вести за навивачите на „Старата Дама“

Уште еден удар за Пирло, Јувентус без двајца првотимци против Порто

пред 4 мес.
Аргентинецот работи напорно

Дибала посакува кам-бек против Рома, Пирло ќе го има последниот збор

пред 4 мес.
дибала бара поголема плата, јувентус ја соопшти својата понуда

Јувентус преговара со Дибала за продолжување на договорот, но постави еден услов

пред 6 мес.
Искрен поздрав од Палермо

Совет за напаѓачот: Времето на Дибала во Јувентус помина, време е за промена..

пред 6 мес.
Пирло предупредува на силата на „виолетовите“

Јувентус засилен со Дибала ќе ја нападне Фиорентина

пред 6 мес.
Аргентинецот нема среќа

ФОТО: Се повреди Дибала, проблем за Јувентус за дуелот со Парма

пред 6 мес.
Пирло има план

Јувентус не се откажува од Погба, нуди двајца играчи за плејмејкерот на Јунајтед

пред 6 мес.
Аргентинецот тврди дека не сака да менува клуб

Дибала: Навивачите се вртат против мене кога ги читаат тие шпекулации и невистини

пред 6 мес.
Управата на „Старата Дама“ донела одлука

Јувентус го избра Пирло пред Дибала, напаѓачот е понуден на гигантите од Европа

пред 6 мес.
Аргентинецот го смени планот

Дибала се предомислува, подготвен е да потпише нов договор со Јувенутс?

пред 7 мес.
во игра се три играчи

Јувентус и Реал Мадрид договараат размена на играчи, Зидан добива екстра играч

пред 8 мес.