Tag: Дибала
Официјални состави за дербито во ЛШ

ФОТО: Јувентус тргнува со Дибала, Мората и Киеза во битката со Барса и Меси

пред 9 мес.
аргентинецот заминува од јувентус

Два клуба од Англија во трка за потпис на Дибала

пред 9 мес.
Легендата на Јувентус има свој став

Дел Пјеро го искористи Капело за да му испрати порака на Пирло за Дибала

пред 9 мес.
аргентинецот остана на клупа

ЛШ: Познати составите, Пирло го остави Дибала на клупа, Рамзи во почетниот состав (ФОТО)

пред 9 мес.
Тренерот на Јувентус отворено за проблемите со аргентинецот

Пирло: Дибала беше вознемирен, не сакавме да ризикуваме, тој е клучен играч за нас

пред 9 мес.
Португалецот е во изолација

ВИДЕО: Јувентус без Роналдо, но со Дибала и Мората отпатува во Киев за дуелот со Динамо

пред 9 мес.
Меѓу непочитувачите на правилата се Буфон и Роналдо

Бунт во Јувентус, седумина своеволно ја напуштиле изолацијата – ќе следуваат казни

пред 10 мес.
Официјални состави за дербито во Рим

ФОТО: Артур и Дибала на клупата на Јувентус, Рома тргнува со Џеко

пред 10 мес.
Пирло не го пушта Аргентинецот

Пирло пресече, Игуаин си оди, Дибала останува

пред 11 мес.
ИТАЛИЈАНЕЦОТ НЕ ГО ИЗДВОИ РОНАЛДО ВО НИТУ ЕДЕН СЕГМЕНТ

Пирло: Сакам да го вратам ентузијазмот во екипата, Дибала е важен играч за овој тим

пред 11 мес.
неверојатна убавина на фото моделот

ФОТО: Преубавата Агустина Гандолфо му го направи „рај“ одморот на Лаутаро

пред 11 мес.
Во Удинезе очекуваат солидни понуди

Јувентус им се приклучи на Милан, Интер и Рома во трката за Де Пaул

пред 11 мес.
Јувентус има план за дибала

Јувентус ќе го жртвува Дибала поради една голема желба на Пирло

пред 11 мес.
размислуваат да го продадат

Јувентус се однесува „ненормално“, по Роналдо го нуди и Дибала (ФОТО)

пред 11 мес.
преговорите се во завршна фаза

Јувентус реагира експресно, Дибала добива нов договор

пред 12 мес.
три минути со спектакуларни голови и потези

ВИДЕО: УЕФА ги објави најубавите голови на Дибала во Лигата на шампионите

пред 12 мес.