Tag: дибиров
Уште една добиена „битка“

Тимур Дибиров останува во Вардар 1961 најмалку уште една година

пред 3 мес.
вардар против порто како против репрезентацијата на португалија

Дибиров: Против Порто како против репрезентацијата на Португалија, но Вардар е подготовен

пред 6 мес.
Дуелот од СЕХА лигата доаѓа во вистинско време

Вардар 1961 сака реванш против Нексе за поразот во Скопје

пред 6 мес.
сеха предизвик за вардар против нексе во понеделник

Дибиров: Со Нексе ќе видиме до кај сме, наша работа е да ја играме нашата игра

пред 6 мес.
русинот не е исплашен од силниот распоред

Дибиров: Подобро 10 меча и згуснат распоред отколку еден натпревар месечно

пред 7 мес.
Пресметката в четврток од 18:45

Дибиров: Пресметките со Киелце се ракометна класика, одиме на победа како и секогаш

пред 8 мес.
Вардаровото крило по поразот од Мешков

Дибиров: Мора да се фокусираме на следните предизвици и да работиме

пред 11 мес.
мајстор за голови, мајстор за пенали

ВИДЕО: Дибиров го најави финалето, ова е неверојатно добро изведениот пенал

пред 11 мес.
веќе има победничка атмосфера

ФОТО: Вардарци на утринска „гимнастика“ на Водно

пред 1 година
Коцките се поклопуваат за црвено-црните од Скопје

Шанса за Вардар да ги врати Карачиќ и Душебаев – Кјелце го загуби главниот спонзор

пред 1 година
дејвис го води идеалниот тим на лш

ЕХФ нема место за ниеден вардарец во дрим-тимот од Лигата на шампиони

пред 1 година
емотивна изјава на русинот...

Дибиров за ланската титула во ЛШ: Докажавме дека ништо друго не е важно кога си на терен

пред 1 година
„денот над победата“

ФОТО: Дибиров ја честита победата над фашизмот

пред 1 година
Дибиров повикува да се почитуваат сите мерки за заштита

ФОТО: Тимур Дибиров маскиран по скопските маркети

пред 1 година
Дибиров искрено за состојбите во Вардар

Тимур Дибиров: Вардар го чекаат тешки времиња (ФОТО)

пред 2 години
Крилото на Вардар го сретна швајцарскиот тениски ас

ФОТО: Дибиров во друшто на Федерер

пред 2 години