Tag: диего коста
нова дестинација- бразил

Диего Коста се враќа дома, најде нов клуб во Бразил

пред 2 мес.
Промени во тимот на Диего Симеоне

Диего Коста доби раскин на договорот, Атлетико Мадрид најде негова замена

пред 4 мес.
Проблем за Атлетико Мадрид

Диего Коста ја „спука“ со Симеоне, сака раскин на договорот

пред 4 мес.
двајцата со иста девојка

ФОТО: Коста и Жезус во бизарен скандал, интимни фотографии од фудбалерите пронајдени во Библија

пред 4 мес.
Сетиен пред отказ а најави дека чека кикс на Реал

ВИДЕО: Јубилејот на Меси во втор план, Барса само до бод против Атлетико Мадрид

пред 10 мес.
Контроверзен пенал за фаворитот

ВИДЕО: Атлетико Мадрид со судиска помош до победа над Алавес

пред 10 мес.
Диего Симеоне нема да биде задоволен, чекор назад во борбата за четвртото место

ВИДЕО: Атрактивно реми на Атлетик Билбао и Атлетико Мадрид во Ла лига

пред 10 мес.
Откако му даде гол на Атлетик Билбао

ВИДЕО: Потегот на денот го има Диего Коста – хуман гест од контроверзниот напаѓач

пред 10 мес.
Облак немаше како да реагира

ВИДЕО: Одличната акција на Билбао, Муниаин ја круниса со прекрасен гол

пред 10 мес.
за да бидеш добар тренер треба да си и добар човек

Коста: Антонио Конте не е врвен тренер, тој нема ништо човечко во него !

пред 12 мес.
Интересно, тоа не се Роналдо и МЕси

Фернандињо го издвои најтешкиот фудбалер против кого играл

пред 1 година
Шпанецот по втор пат ќе се збогува од „јорганџиите“

Рома и Наполи во трка за Диего Коста

пред 1 година
Домаќинот имаше среќа

ВИДЕО: Севилја и Атлетико Мадрид ремизираа, Диего Коста промаши пенал

пред 1 година
По ремито со Валјадолид

Симеоне контра навивачите, Коста и Мората можат да играат заедно

пред 2 години
попуштија нервите

ВИДЕО: Жестока тепачка меѓу Карвахал и Коста во Њу Џерси

пред 2 години
Го напушта Атлетико Мадрид?

„ЕСПН“: Диего Коста добил неочекувана понуда

пред 2 години