Tag: диего симеоне
СПАСОТ СИ ГО БАРА ВО СЕМЕЈСТВОТО

Кавгата со Суарез по се изгледа ќе биде пресудна: Чоло Симеоне го носи својот син како замена за Уругваецот

пред 3 недели
ЌЕ СЕ РАКУВАЛ ЗА СЛЕДНИОТ МЕЧ

Симеоне за бегањето од Клоп: Не е здраво да се ракуваме

пред 3 мес.
ВЕЛИ ЌЕ СЕ РАКУВААТ СЛЕДНИОТ МЕЧ

Клоп за потегот на Симеоне: Дефинитивно беше лут

пред 3 мес.
НЕ БАШ НАЈСПОРТСКИ ПОТЕГ

ВИДЕО: Диего Симеоне одби да се ракува со Клоп по крајот на мечот меѓу Атлетико и Ливерпул

пред 3 мес.
СЕПАК ЗАВРШИ ВО ПСЖ

Симеоне преку Суарез се обидел да дојде до потписот на Меси летово

пред 3 мес.
ДУЕЛ ПИОЛИ- СИМЕОНЕ

Пиоли пред дуелот со Атлетико: Ние сме млади и постојано сакаме да напредуваме

пред 4 мес.
МАЛКУ САМОКРИТИЧЕН

Диего Симеоне пред мечот со Милан: Мораме да најдеме начини да напредуваме, ајде да напредуваме

пред 4 мес.
проблеми за шампионот во Ла Лига

Диего Симеоне: Сакаме да ангажираме двајца нови играчи, потребен ни е напаѓач

пред 5 мес.
ОСТАНУВА НА КЛУБОТ ДА ОДЛУЧИ ШТО Е НАЈДОБРО

Симеоне запрашан за Гризман: Нашите деца се дружат, а мене ми треба напаѓач

пред 6 мес.
Титулата во Ла Лига е почетокот

Диего Симеоне останува на кормилото на Атлетико Мадрид

пред 8 мес.
Пред денешното дерби против Барселона

Симеоне: Никогаш не сме победиле тука? Се вели дека во животот за се има прв пат

пред 9 мес.
Реакција по поразот од Севиља

Диего Симеоне: Знаеме што правиме и не се плашиме од ништо

пред 10 мес.
ТРЕНЕРОТ НА АТЛЕТИКО НЕ ЖАЛИ ПРЕМОНОГУ

Симеоне по елиминацијата од Челзи: Беа подобри, мораме да напредуваме

пред 10 мес.
Диего Симеоне предупреди на ваков исход

Атлетико Мадрид се „сопна“ кај Гетафе, лидерот во Ла Лига освои само бод

пред 10 мес.
КОРОНАВИРУСОТ ПРЕДИЗВИКУВА ХАОС ЗА СИМЕОНЕ

Големи проблеми на видик: Атлетико Мадрид не тренираа пред мечот со Селта

пред 11 мес.
Напаѓачот беше трансфер цел на Арсенал и Ливерпул

Атлетико Мадрид замената за Диего Коста ја најде во Лион

пред 1 година