Tag: дилета леота
Убавата новинарка покажа што знае

ФОТО: Дилета Леота не е „боса“, коментира и но практикува фудбал

пред 1 месец
Најпознатата спортска новинарка

ФОТО: Дилета Леота го прослави 30 роденден, фудбалска Италија чекаше детали

пред 1 месец
РАЈ ЗА МАШКИТЕ ОЧИ

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Жешката Дилета во танга одмара со турскиот актер- се опуштија на јахта, папараците фотографираа се

пред 2 мес.
повторно е тема на социјалните мрежи

ВИДЕО: Секси издание на спортската новинарка во Италија, Леота со порака – биди фит !

пред 4 мес.
ПОВТОРНО ВО ЦЕНТАРОТ НА ВНИМАНИЕТО

ВИДЕО: Незгодна ситуација за Дилета- преубавата водителка испрскана од прскалките во Фиренца, се пошегува на своја сметка

пред 4 мес.
МЕДИУМИТЕ ЈА НАРЕКОА СЕКСУАЛЕН ПРЕДАТОР

ФОТО: Дилета Леота фатена во прељуба во сопственикот на Рома- голема љубовна фудбалска афера ја тресе Италија

пред 5 мес.
ПАКЕТ НА ТВ ПРАВА ЗА ПЕРИОД 2021-2024 ГОДИНА

ТВ правата за Серија А продадени, клубот на Пандев еден од четирите кои гласаа против „ДАЗН“

пред 6 мес.
Конкуренција на место

ФОТО: Украинската Дилета Леота го привлече вниманието на навивачите на Рома

пред 6 мес.
ЈА ОТКРИ И ТАЈНАТА ЗА ДОБРИОТ ИЗГЛЕД

Провокативната Дилета Леота говореше за Ибрахимовиќ и Сан Ремо: Тој е роден шоумен, единствено што можам да му порачам е да биде свој

пред 7 мес.
Фудбалерот на Јувентус остана со отворена уста

ФОТО: Реакцијата на Мекени која ја виде Дилета Леота во живо е непроценлива

пред 7 мес.
СЕПАК НИШТО ОД ИБРАХИМОВИЌ

ФОТО: Објавија заедничка фотографија- Дилета Леота во врска со турскиот актер кој е голема ѕвезда во Македонија

пред 8 мес.
скандал или само желба за сензација

ФОТО: Ибрахимовиќ е во фокусот поради наводен „секс скандал“ со позната спортска новинарка

пред 8 мес.
Пред дуелот со Тиквеш

ГФК Осогово со Дилета Леота ги примамува новинарите да се акредитираат

пред 1 година
Фановите побрзаа да и го честитаат среќниот ден

ФОТО: Популарната Дилета Леота со провокативно дување на роденденски свеќички

пред 1 година
Нешто поинакво, различно и симпатично

ФОТО: Дилета Леота продолжува со изненадувања и провокации за фановите

пред 1 година
заедно со другарките...

ФОТО: Преубавата спортска новинарка се разголе, летото може да почне

пред 1 година