Tag: димитријевиќ
Десет поени за репрезентативецот

Тенерифе ја прекина победничката серија на Димитријевиќ и Хувентуд

пред 2 недели
Хувентуд има три победи и пораз

Димитријевиќ му донесе победа на Хувентуд

пред 4 недели
Шпанската лига стартува на 19 септември

Хувентуд и Димитријевиќ со пораз ги завршија подготовките

пред 2 мес.
според шпанските медиуми, работата е договорена

Димитријевиќ останува на Пиринеите, познат е новиот клуб на македонскиот репрезентативец

пред 3 мес.
10 поени за македонскиот репрезентативец во поразот на хувентуд

„Ендеса“ се врати, Димитријевиќ солиден против Барселона

пред 4 мес.
познати се сите учесници од еврокупот

Хувентуд и Димитријевиќ со „специјална“ покана за учество во Еврокупот

пред 5 мес.
Хувентуд и Димитријевиќ газат во АЦБ лигата

Солиден Димитријевиќ, Хувентуд со седма последовна победа

пред 11 месец
Најдобар меч сезонава за Димитријевиќ

ВИДЕО: Димитријевиќ со втор најдобар потег од шестото коло во Еврокупот

пред 12 мес.
Одлично издание на Димитријевиќ

Димитријевиќ втор најдобар стрелец во новиот пораз на Хувентуд

пред 1 година
Скромен учинок на Димитријевиќ

Димитријевиќ под нивото во победата на Хувентуд над Бреша

пред 1 година