Tag: динамо загреб
после 11 години

Марио Манџукиќ се враќа во Динамо Загреб?

пред 2 недели
15 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА ГОЛМАНСКО РЕШЕНИЕ

Мурињо го гради тимот: Новиот голман на Рома го пронајде во Хрватска

пред 2 недели
на ред е настап со македонија на еуро

Адеми: Горд сум за се што остварив со Динамо, имавме адут кој никој го немаше во Хрватска

пред 4 недели
16. титула за динамо во купот на хрватска

ВИДЕО: Динамо во лудо Куп финале со 9 гола ја победи Истра, Адеми со гол и асистенција

пред 1 месец
ЗАЕДНО СО ЗДРАВКО МАМИЌ Е ВО БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА

И тој како и брат му: Зоран Мамиќ не се појави во затвор, официјално е бегалец од правдата

пред 1 месец
Во моментов е недостижна фигура

ФОТО: Аријан Адеми со ново историско достигнување во Динамо Загреб

пред 1 месец
македонскиот репрезентативец игра во врвна форма

ВИДЕО: Адеми го претрча целиот терен и постигна супер гол, Динамо Загреб обезбеди финале во Купот

пред 2 мес.
РИСТОВСКИ Е ВО ТИМОТ ЗА НАРЕДНАТА СЕЗОНА СПОРЕД МЕДИУМИТЕ

Хрватските медиуми стравуваат: Аријан Адеми ќе си замине од Динамо Загреб- сака да се проба во посилно првенство

пред 2 мес.
ВЕЛИ НАПРАВИЛЕ ГОЛЕМА РАБОТА ЗА ХРВАТСКИОТ ФУДБАЛ

Адеми по натпреварот со Виљареал: Направивме грешки што вакви тимови не ги простуваат

пред 2 мес.
ПОТРЕБНИ ИМ СЕ НАЈМАЛКУ ТРИ ГОЛА

ВИДЕО: Пеколно тешка мисија за Адеми и Ристовски- Виљареал води 2:0

пред 2 мес.
МАКЕДОНСКИТЕ РЕПРЕЗЕНТАТИВЦИ ПО ПОЛУФИНАЛЕ

Познати составите за Виљареал- Динамо Загреб: Модрите со Адеми и Ристовски во стартниот состав по нова сензација

пред 2 мес.
динамо по „чудо“ против вилјареал

Добри вести за Динамо Загреб и Адеми пред вечерашниот реванш со Вилјареал

пред 2 мес.
Реванш натпревари во второто по ранг натпреварување на УЕФА

Адеми и Ристовски со Динамо Загреб бркаат победа и полуфинале во Лига Европа

пред 2 мес.
ВЕЛИ ДЕКА СО СВОИ ПАРИ ГО СПАСИЛ КЛУБОТ ОД НАЈЛОШОТО

Здравко Мамиќ повторно удри: Ненормален сум, можев да бидам на Бахамите, да не бев јас Динамо немаше да постои, а сега сум криминалец

пред 2 мес.
МАКЕДОНЕЦОТ ВЕРУВА ВО УСПЕХ

Ристовски пред Виљареал: Минување ни носи полуфинале, не постои поголем мотив од тоа

пред 2 мес.
СМИРУВАЧКИ ВЕСТИ ОД ЗАГРЕБ

ФОТО: Повредата на Адеми е сериозна, но во Динамо се надеваат дека ќе настапи во Европа лигата

пред 2 мес.