Ознака: дисингер
Михајловски го задржа германецот во скопје

Дисингер и следната сезона ќе биде дел од Вардар

пред 1 месец
Европскиот првак ќе го задржи „костурот“

Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер остануваат во РК Вардар

пред 2 мес.
вардарци половина година играат без пари

Драматично е во Вардар, и Дисингер заминува поради неисплатени плати

пред 5 мес.
Германецот вчера беше опериран

Вардар без Дисингер до април

пред 8 мес.
Лига на шампиони

ФОТО: РК Вардар без Дисингер на гостувањето кај Мешков Брест

пред 8 мес.
Вардарецот за поразот од Веспрем

Дисингер: Се боревме но не знам што се случи

пред 9 мес.
Во 3 коло од Сеха лигата

ВИДЕО/ФОТО: Дибиров и Дисингер го предводеа Вардар до победа над Нексе

пред 10 мес.
Победа како планина

Дисингер го знае рецептот како Вардар треба да игра во ЛШ

пред 10 мес.
Добри вести за европскиот првак

Дисингер патува за Монпелје

пред 10 мес.