Tag: дисингер
германецот со извонредна соло акција

ВИДЕО: Дисингер ја измрда цела одбрана на Веспрем, прекрасна акција на Германецот

пред 3 недели
супер расположени вардарци во задар

ФОТО: Дисингер со невиден мајтап за Чупиќ, колку мажи има во ѕидот ?

пред 4 недели
Формата на црвено-црните не е на посакуваното ниво

ВИДЕО: Вардар 1961 се измачи, изгуби од Нексе, но ќе игра на Ф4 во СЕХА

пред 1 месец
вардар и со нерешено ќе обезбеди настап на ф4 во сеха

Добри вести за Вардар: Дисингер и Јотиќ ќе бидат подготвени за дуелот со Нексе

пред 1 месец
Михајловски го задржа германецот во скопје

Дисингер и следната сезона ќе биде дел од Вардар

пред 4 мес.
Европскиот првак ќе го задржи „костурот“

Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов и Кристијан Дисингер остануваат во РК Вардар

пред 5 мес.
вардарци половина година играат без пари

Драматично е во Вардар, и Дисингер заминува поради неисплатени плати

пред 8 мес.
Германецот вчера беше опериран

Вардар без Дисингер до април

пред 10 мес.
Лига на шампиони

ФОТО: РК Вардар без Дисингер на гостувањето кај Мешков Брест

пред 10 мес.
Вардарецот за поразот од Веспрем

Дисингер: Се боревме но не знам што се случи

пред 12 мес.
Во 3 коло од Сеха лигата

ВИДЕО/ФОТО: Дибиров и Дисингер го предводеа Вардар до победа над Нексе

пред 1 година
Победа како планина

Дисингер го знае рецептот како Вардар треба да игра во ЛШ

пред 1 година
Добри вести за европскиот првак

Дисингер патува за Монпелје

пред 1 година