Tag: домашно првенство
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: Работнички му се реваншираше на ТФТ, МЗТ Скопје Аеродром подобар од Куманово

пред 4 недели
ВО ДОМАШНОТО ПРВЕНСТВО

ФОТО: Работнички до трета победа во низа, Питс сам го „реши“ Куманово

пред 1 месец
Неочекуван развој на настаните

Срамен пораз за КК Работнички од Куманово во домашното првенство

пред 2 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

Кожув фаќа приклучок за пласман во Супер лигата, ТФТ без одговор во третата четвртина

пред 2 мес.
Одлична игра од Младеновски и Станојевиќ

ФОТО: Кожув до прва победа против Работнички по четири години

пред 3 мес.
Еуро Никел надигран на домашен терен

Гостивар ја продолжи победничката низа во домашното првенство

пред 3 мес.
МЗТ Скопје Аеродром ја потврди фаворитската улога

Кожув се загуби во второто полувреме, петта овосезонска победа за „Металците“

пред 3 мес.
Реакција по дуелите со Пелистер и ТФТ

МЗТ Скопје Аеродром: Убедливо најголема судиска кражба во историјата на македонската кошарка (ВИДЕО)

пред 3 мес.
Чудото во Битола продолжува

ФОТО: Пелистер останува без пораз, МЗТ Скопје Аеродром совладан во „Боро Чурлевски“

пред 4 мес.
Во домашното првенство

ФОТО: Академија ФМП успеа да го совлада КК Работнички, Крстајиќ постигна 30 поени

пред 4 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

МЗТ Скопје Аеродом го почести Вардар со „стотка“ во заостанатиот меч од 3 коло

пред 4 мес.
ФАВОРИТОТ НЕМАШЕ МИЛОСТ

ФОТО: МЗТ Скопје Аеродром го прегази Црн Дрим со 37 разлика

пред 4 мес.
Совладан е ФМП

Прва победа на МЗТ Скопје Уни Банка во домашното првенство

пред 4 мес.
Повторно проблеми во домашното првенство

Ковид-19 во редовите на КК Куманово, одложен е дуелот против МЗТ Скопје Аеродром

пред 5 мес.
Го искориси заморот на противникот

ФОТО: Академија ФМП со нова победа во серија, настрада ТФТ

пред 5 мес.
Во домашното кошаркарско првенство

ФОТО: Еуро Никел го совлада МЗТ Скопје Аеродром, ФМП Академија подобра од Вардар

пред 5 мес.