Tag: донарума
Додека во италија тврдат дека голманот не сака нов договор

Донарума: Едвај чекаме да истрчаме против Интер и да покажеме што можеме

пред 1 нед.
разликата во милиони е голема

Милан и Донарума ги замрзнаа преговорите, голманот бара голема плата (ФОТО)

пред 1 месец
Голманот сега годишно заработува шест милиони евра

Џиџи Донарума го услови Милан, бара плата од десет милиони евра

пред 1 месец
мајсторски лоб удар од 30 метри, ова треба да се погледне

ВИДЕО: Овој гол Донарума ќе го помни цел живот, цела Италија му се смее!

пред 4 мес.
легендата на милан дециден....

Паоло Малдини нема дилеми за тоа кој е најдобар голман на светот

пред 4 мес.
неизвесна е иднината на италјанецот на „сан сиро“

Српскиот репрезентативец е замената на Донарума во Милан

пред 5 мес.
Голманот кој до неодамна очекуваше трансфер

Донарума се предомисли, подготвен е за нов договор со Милан

пред 6 мес.
Италјанецот е во дилема

Донарума мора да донесе конечна одлука околу својата иднина

пред 7 мес.
„Старата дама“ не го заборави Донарума

Јувентус и Милан подготвуваат спектакуларна трампа на фудбалери

пред 7 мес.
клубот од лондон го бара голманот на милан

За Челзи нема криза, подготви понуда тешка 60 милиони за играч на Милан (ФОТО)

пред 7 мес.
ПСЖ добива конкуренција за голманот на Милан

Челси тргнува по потписот на Донарума

пред 7 мес.
Легендата на клубот дефинитивно избркан

Готово е: Звонимир Бобан со писмо доби отказ во Милан

пред 8 мес.
Каша попара во Милан

Во чистката во Милан ќе страдаат и Ибрахимовиќ и Донарума, кои најверојатно ќе си заминат од клубот

пред 8 мес.
Брза реакција на „Росонерите“

Милан одлучи со кого ќе го менува Донарума во јуни

пред 8 мес.
Го израдуваа Ибра

ВИДЕО: Играчите на Милан му испеаа песна за добредојде на Златан Ибрахимовиќ

пред 10 мес.
донарума треба да биде новиот буфон

Јувентус го напаѓа Милан со план за Донарума (ФОТО)

пред 11 месец