Ознака: дортмунд
„милионерите“ мора да бидат задоволни

ФОТО/ВИДЕО: Новите дресови на Борусија Дортумунд изгледаат „застрашувачки“ добро

пред 4 дена
норвежанецот го влечат корените на неговиот татко....

Ливерпул е прв избор, Халанд не сака во Манчестер Јунајтед

пред 3 недели
клекнаа во знак на протест...

ВИДЕО: Ѕвездите на Дортмунд и Херта се заедно во борбата против расизмот

пред 4 недели
ѕвездата на дортмунд го чека пауза од фудбалсите терени

Шок за „милионерите“, Халанд има повреда на коленото

пред 1 месец
дербито на германија се игра денеска

Халанд или Левандовски, Дортмунд или Баерн, натпревар за титулата

пред 1 месец
утре се игра дербито на германија

Фавр: Хумелс и Витсел ќе бидат подготвени за дуелот со Баерн

пред 1 месец
германецот се сели во серија а

Геце блиску до потпис со „росоењерите“, но под еден услов

пред 1 месец
клубот од манчестер не се откажува од репрезентативецот на англија

Јунајтед нема проблем да го исполни условот на Сначо само да дојде до потпис

пред 3 мес.
паника кај „светците“

Мбапе неизвесен за Дортмунд, поради грип

пред 4 мес.
Гигантите ги оправдаа фаворитските улоги

ВИДЕО: Халанд продолжува да импресионира, Баерн Минхен лесно излезе на крај со Мајнц

пред 5 мес.
имаат по 19 години и вредат над 150 милиони

Во Германија игра најдобриот тинејџерски тандем во светот

пред 5 мес.
дортмунд ќе заработи богатство

Ливерпул има неверојатен план и 140. милиони евра за играч на Дортмунд

пред 7 мес.
Левандовски повторно стрелаше

ВИДЕО: Дербито меѓу Шалке и Дортмунд заврши без голови, Баерн минимално славеше над Унион Берлин

пред 8 мес.
Германците има за што да жалат

ВИДЕО: Окампос ја спаси Аргентина од пораз против „Панцирите“

пред 9 мес.