Tag: дражен петровиќ
Замина и зад себе остави лекции по кошарка

Одбележани 28. години од смртта на легендарниот кошаркарски виртуоз, Дражен Петровиќ

пред 2 мес.
вели, никогаш нема да го заборави тој глас...

Мајката на кошаркарскиот „Моцарт“: Веста за смртта на Дражен ми ја соопшти Македонка

пред 2 мес.
СЕ ПОТСЕТУВАМЕ НА ЛЕГНДАРНИОТ ДРАЖЕН

Кошаркарскиот „Моцарт“ денеска ќе го прославеше 56. роденден, Дражен Петровиќ остави кошаркарско наследство

пред 9 мес.
27 години од страшната несреќа

Сопатничката на Дражен Петровиќ: Мислев дека ако скокнам од 17 кат, кошмарите ќе престанат

пред 1 година
Тренерот на Голден Стејт се потсети легендарниот Хрват

Само несреќата на Дражен може да се спореди со оваа на Коби

пред 2 години
сеуште ја раскажува својата приказна

ВИДЕО: На денешен ден е роден Дражен Петровиќ, еве што можете да научите од него

пред 2 години
БРОЈОТ 44 ЌЕ ГО НОСИ ДРУГ ХРВАТ

Хезоња ќе го носи дресот на Дражен Петровиќ во НБА

пред 2 години