Tag: дресови
Во соработка со Капа

ФОТО: Елмас и Наполи со специјално дизајнирани дресови во чест на Марадона ќе истрчаат против Рома

пред 5 мес.
Потсетување на деведесетите години од минатиот век

ФОТО: Адидас промовираше ретро дресови за Јунајтед, Арсенал, Баерн, Реал и Јувентус

пред 6 мес.
навивачите се задоволни од дизајнот на најк

ФОТО: Англија ги презентираше новите дресови за Лигата на нации, класика во изработка на Најк

пред 8 мес.
Убав гест од тимот од градот на ангелите

ФОТО: ЛА Лејкерс со посебни дресови во чест на Коби ќе играат во НБА плејофот

пред 8 мес.
адидас завршил добра работа

ФОТО: Баерн Минхен ги воодушеви навивачите, третата гарнитура на дресови е неверојатна

пред 8 мес.
Напаѓачот не е веќе меѓу омилените

ФОТО: Заха не е меѓу промотерите на новите дресови на Кристал Палас

пред 8 мес.
дебито во овие дресови ќе го имаат на 7.август

ВИДЕО: „Кралевите“ ги претставија новите дресови, нијанси на розево на дресот на Реал

пред 9 мес.
барселона во темна комбинација ќе настапува идната сезона

ВИДЕО: Барселона во ново руво, „каталонците“ ги претставија дресовите за наредната сезона

пред 9 мес.
имаат три гарнитури

ВИДЕО: Битолчани не ги загубија традиционалните бои, Еурофарм Пелистер ќе има зелени дресови

пред 9 мес.
„светците“ го слават 50. роденден

ФОТО: ПСЖ го обелодени новиот дрес, класика од 1970 година

пред 9 мес.
Прекрасен потег од „Чеканите“

ФОТО: Вест Хем со новот дрес се врати во шеесетите години од минатиот век

пред 9 мес.
Самодовербата е на високо ниво

ФОТО: Реал Мадрид започна со продажба на шампионски дресови на неосвоена титула

пред 9 мес.
голем спортист и хуманист

ФОТО: Големото срце на Роналдо, подари дресови за лекарите од Куба

пред 9 мес.
навивачите се задоволни

ОФИЦИЈАЛНО: Барселона ги претстави новите дресови за сезоната 2020/21 (ФОТО)

пред 9 мес.
навивачите се разочараа од „понудата“

ФОТО: Челси ги објави цените на домашните дресови, комплет опрема за „солена“ цена

пред 9 мес.
производителот не сака да му помогне на клубот

Ливерпул во проблеми, нема дресови за навивачите

пред 10 мес.