Tag: дрим-тим
нема ни д од дрим тимот

Американските кошаркари загубија од Франција. Ова е нивен прв пораз на Олимписките игри по 17 години

пред 6 дена
два порази и две победи на американците пред лои во токио

ВИДЕО: Дрим тимот на САД победи по двата врзани порази пред настапот на ЛОИ во Токио

пред 2 недели
за лазаров годините се само бројка

ВИДЕО: Лазаров во најдобриот тим во квалификациите за ЕУРО

пред 9 мес.
во оваа категорија се најдоа дончиќ, наваро, паркер....

ФОТО: Нема место за Мекејлеб во милениумската „петорка од соништата“ на ФИБА

пред 1 година
дејвис го води идеалниот тим на лш

ЕХФ нема место за ниеден вардарец во дрим-тимот од Лигата на шампиони

пред 1 година
Најдобрите во 21 век

ФОТО: Кире Лазаров во дрим-тимот на Бојсен составен од ракометери од Екс-Ју

пред 1 година
Ново признание за капитенот на Македонија

ФОТО: Кире Лазаров меѓу најдобрите во ЛШ, избран е дрим-тимот во 21 век

пред 1 година
Интересен избор на Данецот

ФОТО: Бојсен го состави дрим-тимот на европскиот првак РК Вардар

пред 1 година
Селекторот на САД повика нови шест кошаркари

Никој не сака да игра – денеска Милсап му откажа на Попович

пред 2 години
ВЕЌЕ И НЕ Е НЕКОЈА ВЕСТ

Кевин Лав нема да настапи на Мундобаскетот во Кина

пред 2 години
ЕПИДЕМИЈАТА СЕ ШИРИ

Koшмари за Грег Попович

пред 2 години
МНОГУ ПРОБЛЕМИ ЗА ГРЕГ ПОПОВИЧ ПРЕД СП

Нема крај на отказите – ни Зајон не оди за Кина

пред 2 години
УШТЕ ЕДЕН ОТКАЗ ВО "ДРИМ-ТИМОТ"

Грег Попович доби уште една “корпа”

пред 2 години
Продолжува со градење на дрим-тимот

ФОТО: Нова „бомба“ на Барселона

пред 2 години