Tag: џанлуиџи буфон
ПО 20 ГОДИНИ ПОВТОРНО ДОМА

Се враќа каде што започна се: Буфон во напредни преговори со Парма

пред 1 месец
СЕ УШТЕ НЕПОЗНАТО ДАЛИ И КАДЕ ЌЕ ЈА ПРОДОЛЖИ КАРИЕРАТА

Не сака да биде резерва: Буфон добил понуда од Барселона, но ја одбил експресно

пред 1 месец
ПО 20 ГОДИНИ ПОВТОРНО КАДЕ ШТО ЗАПОЧНА?

Скај Спорт: Буфон се враќа во матичниот клуб за да му помогне експресно да се врати во Калчото

пред 2 мес.
ГО БАРА И БАРСЕЛОНА

Легендата на Јувентус кон Шпанија: Севиља го посакува Буфон на својот гол

пред 2 мес.
УШТЕ ЕДНАШ ПОКАЖА ЗОШТО Е МОЖЕБИ НАЈДОБАР ВО ИСТОРИЈАТА

ВИДЕО: Годините за Буфон се само бројка- легендарниот голман со неверојатна одбрана фати пенал

пред 2 мес.
НЕ ОТКРИ ДАЛИ ЌЕ ЈА ЗАВРШИ КАРИЕРАТА

Буфон потврди дека заминува од Јувентус: Дефинитивно дојде крајот на оваа прекрасна и долга врска

пред 2 мес.
ЛЕГЕНДАРНИОТ ГОЛМАН И НА 44 ГОДИНИ НЕ РАЗМИСЛУВА ЗА ПЕНЗИЈА

Тутоспорт: Буфон заминува од Јувентус, има пет опции за нов клуб

пред 3 мес.
НИКОГАШ НЕ БИ ИГРАЛ ЗА ДРУГ КЛУБ

Капитенот на Јувентус Киелини: Јас и Буфон никогаш не сме биле и нема да бидеме проблем за Јувентус

пред 3 мес.
ВЕЛИ ДЕКА ЏИЏИ Е НАЈДОБРИОТ ВО ИСТОРИЈАТА

Легендарниот италијански голман: Буфон веќе требаше да замине во пензија, неговото место не е на клупата

пред 4 мес.
ПОВТОРНО ЈА НАПУШТА ИТАЛИЈА

„Газета дело Спорт“: Буфон го напушта Јувентус и на 43 години прави изненадувачки трансфер

пред 4 мес.
Парма би го вратила ама патува кон Серија Б

Буфон дефинитивно го напушта Јувентус, но бара нов клуб во Серија А

пред 4 мес.
НА ТЕРЕНИТЕ Е ОД 1995 ГОДИНА

Сака да брани до 45 години: Големиот Буфон откри кога планира да замине во пензија

пред 5 мес.
Меѓу нив е и легендарниот Џанлуиџи Буфон

Јувентус ќе ги продолжи договорите со тројца свои фудбалери

пред 1 година
Ветеранот ги прокоментира топ-темите поврзани со „Старата Дама“

Буфон: Се надевам дека Сари ќе остане, ако Интер игра во ЛЕ, Лацио е реалната опасност по нас

пред 1 година
голем гест

ВИДЕО: Дечиња кои го преживеаја земјотресот во Албанија се запознаа со Роналдо и Буфон

пред 2 години
кој е кој

Буфон ги спореди Федерер и Надал со Меси и Роналдо

пред 2 години