Tag: џејдон санчо
Англичанецот пристигна на „Олд Трафорд“

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед го потврди трансферот на Џејдон Санчо

пред 7 дена
ЕВЕ ШТО КАЖА

ВИДЕО: Јусаин Болт ги коментираше расистичките напади кон англиските фудбалери

пред 2 недели
Не сакаше да го коментира кам-бекот во Премиер лигата

Санчо: Се чувствувам како да сум на месечината, среќен сум што добив шанса да играм

пред 4 недели
ГОЛЕМО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ОЛД ТРАФОРД

Извршниот директор на Борусија Дортмунд потврди: Џејдон Санчо заминува во Манчестер Јунајтед

пред 4 недели
БАРААТ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПАРИ

Билд: Манчестер Јунајтед испрати понуда за една од најголемите ѕвезди на Дортмунд, со играчот е се договорено, проблем е Борусија

пред 2 мес.
Јунајтед ќе плати 90 милиони

Трансфер бомба на Островото: Санчо станува најскапото засилување во Европа ова лето

пред 2 мес.
ПРЕЖИВЕА УШТЕ ЕДНА СЕЗОНА БЕЗ ТРОФЕЈ

Реконструкција на Олд Трафорд: Солскјер предал листа вредна 300 милиони евра, сега чека одговор од управата

пред 2 мес.
летово санчо дефинитивно се сели во англија

Борусија Дортмунд ја спушта цената за Санчо, два клуба од Премиер се во интензивни преговори

пред 2 мес.
Ќе го купи ли некој репрезентативецот на Англија?

Борусија Дортмунд го продава Санчо на попуст, цената на напаѓачот падна за 40 милиони евра

пред 3 мес.
На потег се заинтересираните за англичанецот

„Милионерите“ потврдија, Санчо е на продажба, Халанд останува во Дортмунд

пред 3 мес.
САМО ТРИ ИГРАЧИ НА СПИСОКОТ

ФОТО: Мирор открива како ќе изгледа новиот Манчестер Јунајтед- ќе чини 300 милиони евра

пред 5 мес.
ДОКОЛКУ НЕ БИДАТ ВО ПРВИТЕ ЧЕТИРИ СЛЕДИ РАСПРОДАЖБА

Паника во Борусија Дортмунд: Без Лига на шамиони загрозена егзистенцијата на клубот

пред 6 мес.
проблеми за „милионерите“ пред дуелот во суперкупот

Санчо има симптоми на Ковид-19, го пропушта натпреварот против Баерн во Суперкупот

пред 10 мес.
Подготвена понуда и за Сар од Вотфорд

Манчестер Јунајтед не се откажува со Санчо, Џејмс заминува во Лидс

пред 10 мес.
„земи или остави“ понуда за борусија дортмунд

Јунајтед со порака до Борусија Дортмунд: Ова е нашата последна понуда за Санчо (ФОТО)

пред 10 мес.
САНЧО ПОВЕЌЕ НЕ Е ОПЦИЈА ЗА ЈУНАЈТЕД

Јунајтед се откажа од Санчо, се реши за играчот на Реал Мадрид кој повеќе игра голф од фудбал (ФОТО)

пред 11 мес.