Tag: џејмс харден
брадата е во аут

Бруклин останаа и без Харден во наредните десет дена

пред 1 месец
„брадата“ одигра историски натпревар

ФОТО: Харден одигра историски натпревар, ова не му успеало на ниту еден во НБА

пред 3 мес.
„брадата“ дебитираше на неверојатен начин

ВИДЕО: Деби како што можеше да посака, Харден со трипл-дабл му донесе победа на Бруклин

пред 4 мес.
Во поразот од Портланд

ВИДЕО: Никој како Џејмс Харден, поставен нов рекорд во НБА лигата

пред 5 мес.
непријатни сцени на тренинг

Во Хјустон имаат проблем, Харден предизвикал инцидент, ќе се тепал со соиграч на тренинг

пред 5 мес.
има голем вишок на килограми

ВИДЕО: Карантинот го „уништи“ Харден, како „брадата“ ќе игра со ваков стомак

пред 5 мес.
„ракетите“ водат со 2-0 во серијата прв до четири победи

ВИДЕО: Хјустон немаше проблем со Оклахома, шутерско шоу со 56 тројки

пред 9 мес.
за регуларниот дел од сезоната во 2020

НБА: Познати се тројцата кошаркари кои се номинирани за МВП

пред 9 мес.
Претходно позитивен беше и Расел Вестбрук

Нов Ковид-19 проблем за Хјустон, Харден е позитивен на најновиот тест

пред 10 мес.
Причината е неверојатна

Јокиќ го разбесна Харден, капитенот на Хјустон веднаш реагираше кај судиите

пред 1 година
Јака петорка

ЕСПН ја претстави најдобрата петорка во НБА во последната деценија

пред 1 година
два рекорди на еден натпревар

ВИДЕО: Харден сруши клупски рекорд на Хјустон, Вестбрук личен и ги демолира Клиперси

пред 1 година
Атрактивна ноќ во НБА лигата

ВИДЕО: Харден постигна 10 тројки втор натпревар по ред, Хјустон го декласираше Орландо

пред 1 година
натпревар со 269 поени

ВИДЕО: Харден постигна 60 поени, Хјустон славеше победа во неверојатен меч против Атланта

пред 1 година
ПОСТИГНА 47 КОША

ВИДЕО: Хјустон нема проблем, Харден одигра перфектно, ги уништи Клиперси

пред 2 години
Ги постигна и победничките поени

ВИДЕО: Харден броеше до 59, Хјустон победи на натпревар со 317 постигнти кошеви

пред 2 години