Tag: џек грилиш
Грилиш и неговите пораки

ФОТО: Новото засилување на Сити во минатото посакуваше трансфер во Јунајтед

пред 2 мес.
Манчестер Сити го потврди трансферот

Официјално: Џек Грилиш е најскапото засилување во историјата на Премиер лигата

пред 2 мес.
ВО БИРМИНГЕМ СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА ВРЕМЕТО ПО ГРИЛИШ

Астон Вила ја пронајде замената за Грилиш: На Вила Парк доаѓа еден од најдобрите фудбалери на Норич

пред 2 мес.
ВРЕДЕН 100 МИЛИОНИ ФУНТИ

Фабрицио Романо: Завршен е најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата- наскоро официјална објава

пред 2 мес.
Промена во премиерлигашот

ВИДЕО: Астон Вила го потврди трансферот на Бајли, Грилиш оди во Сити за 100 милиони фунти

пред 3 мес.
ГРИЛИШ ПОДГОТВЕН ДА ПОТПИШЕ НОВ ДОГОВОР СО АСТОН ВИЛА

Можен е голем пресврт: На Манчестер Сити му пропаѓа трансферот од 100 милиони евра?

пред 3 мес.
еден од првите што е ставен на трансфер листа

Манчестер Сити го продава Бернардо Силва за да го испочитува финансискиот фер плеј

пред 3 мес.
ЌЕ ПАДНЕ РЕКОРДОТ НА ПОГБА

Скај Спорт: Договорен најголемиот трансфер во историјата на Премиер лигата

пред 3 мес.
Преговорите и официјално започнале

Манчестер Сити со 100 милиони евра до Астон Вила, Грилиш е на потег

пред 3 мес.
Преговорите започнале

Манчестер Сити со прва понуда до Астон Вила за Џек Грилиш

пред 3 мес.
ЛОЈАЛНОСТА НА ГРИЛИШ СО АСТОН ВИЛА Е ДОБРО ПОЗНАТА

Неочекуван пресврт: Џек Грилиш се премислува околу желбата да ја напушти Астон Вила и да оди во Манчестер Сити?

пред 3 мес.
НИТУ МАЛКУ ЛЕСНА ЗАДАЧА

Операција Кејн: Дејли Мејл откри што се мора Манчестер Сити да направи за да го доведе напаѓачот

пред 3 мес.
РЕКОНСТРУКЦИЈА НА ГВАРДИОЛА

Атлетик: Гвардиола има план- ги продава главните ѕвезди на тимот, за да ги доведе англиските ѕвезди

пред 3 мес.
ОДЛИЧЕН ПОТЕГ НА АНГЛИЧАНЕЦОТ

ФОТО: Скршениот Грилиш после поразот во финалето воодушеви со потегот на трибините

пред 3 мес.
СЕ ОГЛАСИ АНГЛИЧАНЕЦОТ

Грилиш му одговори на Рој Кин: Сакав да изведам пенал, нема да дозволам луѓето да го говорат спротивното

пред 3 мес.
ВО ПРАВО ЛИ Е?!

Рој Кин жестоко искритикува две англиски ѕвезди: Не смееја да пуштат дете да шутира пенал пред нив

пред 3 мес.