Tag: џенаро гатузо
НА КЛУПАТА СЕДНА НУНО ЕСПИРИТО САНТО

Се огласи и тој: Гатузо наводно не го презел Тотенхем поради расизам и сексизам

пред 3 недели
Брза реакција од „Артемио Франки“

Официјално: Гатузо си најде работа за 24 часа, го наследува Јакини

пред 2 мес.
Елиф Елмас ќе добие нов тренер

Де Лаурентис потврди, Џенаро Гатузо го напушта Наполи

пред 2 мес.
МЕЃУ КАНДИДАТИТЕ И ИНЗАГИ И ГАТУЗО

Ниту Алегри, ниту Зидан: Пирло добива отказ, главен фаворит за нов тренер на Јувентус е Синиша Михајловиќ

пред 2 мес.
Ќе има ли промена во клубот на Де Лаурентис?

Скај Спорт Италија: Тројца кандидати за работата на Џенаро Гатузо во Наполи

пред 3 мес.
Можно е Елмас да не добие нов тренер

Гатузо размислува да остане во Наполи, наскоро ќе разговара со Де Лаурентис

пред 3 мес.
Македонецот се пофали на инстаграм

ФОТО: „Војната“ меѓу Елмас и Гатузо траеше пократко и од Суперлигата

пред 3 мес.
Удар од задгрб и потсетување кој е главен

ВИДЕО: Гатузо и неговите  чудни методи за честитки по победа во дерби

пред 4 мес.
НАПОЛИ ЌЕ ИМА НОВ ПРЕДВОДНИК ОД КЛУПАТА

Нашиот Елиф Елмас ќе добие нов тренер: Гатузо заминува, пет кандидати за негова замена

пред 5 мес.
Ќе добие ли Елмас нов тренер ?

Де Лаурентис размислува дали да го врати Сари во Наполи или да му даде шанса на Гатузо

пред 5 мес.
По елиминацијата во Лига Европа, се очекува и промена

Гатузо стана психолог: Не смееме да паднеме во депресија, дајте им време на играчите

пред 5 мес.
Тренерот на Наполи по поразот од Гранада не е премногу оппимист

Гатузо: Најголемиот проблеми ни е психолошки, Елмас направи неколку греши и потоа се депримираше

пред 5 мес.
Џенаро Гатузо повторно е топ тема, ќе има ли промени наскоро?

ВИДЕО: Шок за Наполи и Елмас, Гранада со предност од два гола ќе гостува во Италија

пред 5 мес.
По големата победа над шампионот на Италија

Гатузо: Ако не верував во моите фудбалери ќе ги спакував куферите и ќе си заминев

пред 5 мес.
Поразот од Аталанта бил пресуден

Елиф Елмас ќе добие нов тренер, Гатузо деновите ќе добие отказ

пред 5 мес.
ПАНДЕВ ПО СЕ ИЗГЛЕДА МУ ПРЕСУДИ НА ИТАЛИЈАНЕЦОТ

Гатузо пред отказ: Нашиот бисер Елмас ќе добие нов тренер- две имиња се во игра

пред 6 мес.