Tag: џенова
пандев и џенова два пати беа во негатива, стигнаа до бод

ВИДЕО: Џенова се спаси од пораз со еврогол, Пандев одигра 25 минути

пред 5 дена
НИКОЛОВ ВЕЛИ СОНОТ НА КАПИТЕНОТ НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА СЕ ИСПОЛНИЛ

Бобан Николов со воодушевување зборува за Пандев: За него треба да се направи статуа

пред 6 дена
потребни се бодови за опстанок

ФОТО: Гранде Пандев од првата минута, Џенова гостува кај Торино

пред 2 недели
Овој викенд е клучен за Џенаро Гатузо

Елмас стартер за Наполи во дербито со Јувентус, Пандев ќе добие одмор против Торино

пред 2 недели
годините не му можат ништо

ФОТО: Гранде Пандев во тимот на колото, со највисока оцена

пред 2 недели
БАЛАРДИНИ МУ СЕ „ЗАКАНИ“ НА НАШИОТ КАПИТЕН

Тренерот на Џенова не сака да слушне за крај на кариерата на Пандев: Ќе го тепам ако реши да се пензионира

пред 3 недели
„ИЛ ГРАНДЕ МАЧЕДОНЕ“ ГО ИЗНЕРВИРА ТРЕНЕРОТ НА НАПОЛИ

Големиот Пандев го доведе до очај Гатузо: Си дадовме два гола самите на себе, ова се почетнички грешки

пред 3 недели
Се може да се случи, можеби ќе игра уште една сезона во Серија А

Пандев: Планирав да се пензионирам после ЕУРО, но ќе видиме, се уште не сум одлучил дефинитивно

пред 3 недели
Легенданиот напаѓач на Македонија постави нов рекорд

ВИДЕО: Горан Пандев со два гола му пресуди на Наполи, Елиф Елмас конечно доби 90 минути

пред 3 недели
Класата е вечна, почитта голема а Елмас има од кого да учи

ВИДЕО: Горан Пандев нема милост против Наполи, втор гол за едно полувреме

пред 3 недели
некои работи не се забораваат и заслужуваат голема почит

ВИДЕО: Горан Пандев го матираше Оспина, но не го прослави голот против „својот“ Наполи

пред 3 недели
Време е за македонска пресметка во Серија А

ФОТО: Горан Пандев и Елиф Елмас стартери во дуелот на Џенова и Наполи

пред 3 недели
уште еден натпревар и ќе стане единствен во оваа категорија

Горан Пандев со ново рекордно остварување во Серија А по дуелот меѓу Џенова и Кротоне

пред 4 недели
Ефикасно неделно попладне во Италија, одличен натпревар во Бергамо

ВИДЕО: Лацио доминантен кај Аталанта, Пандев и Џенова сигурни кај Кротоне

пред 4 недели
дуел за опстанок

ФОТО: „Фенерџијата“ Кротоне домаќин на Џенова, Пандев очекува настап

пред 4 недели
попладнево во серија а

ФОТО: Елмас од првата минута, Гатузо со „дијамантот“ против Верона, Пандев резерва кај Џенова

пред 1 месец