Tag: џеси лингард
АНГЛИЧАНЕЦОТ ЗАЧУДЕН

Мајкл Овен удри по Лингард: Не можам да верувам што направи

пред 1 месец
ВО ЈУНАЈТЕД ЗАДОВОЛНИ ОД НЕГО

Добрата форма вродува со плод: Џеси Лингард добива нов договор

пред 1 месец
Англичанецот бара нов клуб

Солскјер се предомисли, Лингард е достапен и на попуст

пред 2 мес.
би можел да се пресели во шпанија

Атлетико Мадрид испратил понуда за Лингард

пред 3 мес.
Солскјер работи на тимот

Манчестер Јунајтед по Санчо ќе се насочи кон ѕвездата на Рен, нов договор за Лингард

пред 4 мес.
ЧЕЛЗИ И ЛИВЕРПУЛ ИМААТ ШАНСИ ДА ГО ПОМИНАТ ВЕСТ ХЕМ

ВИДЕО: Вест Хем доживеа неочекуван шок во борбата на Лигата на шампионите, поразени со Њукасл

пред 6 мес.
Каде ќе заврши офанзивниот плејмејкер

Џеси Лингард му прави проблем на Солскјер, Вест Хем сака да го задржи но тука се и ПСЖ и Интер

пред 6 мес.
Сега трансфер цел е Џеси Лингард

Антонио Конте ја зголемува колонијата на играчи од Јунајтед во Интер

пред 6 мес.
англичанецот ДОБИВА ШАНСА ЗА СПАС НА КАРИЕРАТА

Дејвид Мојс сака да го доведе Џеси Лингард во Вест Хем, Јунајтед ја доби првата понуда

пред 9 мес.
Поранешниот репрезентативец на Англија е пред трансфер во Франција

Ница фаворит за потписот на Лингард, Милан и Интер се откажаа од плејмејкерот

пред 9 мес.
АНГЛИЧАНЕЦОТ СИ НАЈДЕ НОВА УЛОГА ВО ЈУНАЈТЕД

ВИДЕО: Само Џеси Лингар знае како искрено да го насмее Пол Погба

пред 12 мес.
Јунајтед нема ништо против продажба на англичанецот

Њукасл, Рома, Евертон и Менхенгладбах подготвуваат понуда за Џеси Лингард

пред 1 година
Јунајтед е расположен за продажба

Вест Хем и Мојс се расположени да им ја спасат кариерата на Лингард и на Џонс

пред 1 година
Солскјер нема да биде среќен

Јунајтед ги продава Погба, Лингард и Џонс за да собере пари за Санчо

пред 1 година
лингард мисли на италија, ама не е фудбалот во прашање

ФОТО: Џеси Лингард преку СМС пораки флертува со модел од Италија

пред 2 години
супермоделот изгледа супер

ФОТО: Поранешната девојка на Лингард лудува на Инстаграм

пред 2 години