Ознака: џиџи буфон
французинот научил многу од буфон

Мбапе: Ми недостасува Буфон, тој е голем шампион

пред 5 дена
сметаат дека буфон може да биде активен и на 50 години

Тоти и Канаваро за Буфон: Џиџи ќе брани уште најмалку три сезони ако не го натераат да се откаже

пред 3 мес.
„старата дама“ и ветеранот сеуште се во нераскинлива врска

ФОТО: Буфон го продолжил договорот со Јувентус до 2021 година

пред 3 мес.
сите опции се отвОрни

Менаџерот на Буфон: Легендата нема да се пензионира на 42 години

пред 5 мес.
ги посакува „кралевите“ во осминафиналето

Буфон: Немам ништо против да го добиеме Реал Мадрид за противник во Лигата на шампионите

пред 7 мес.
Пјаниќ и Роналдо погодија за победа

ВИДЕО: Јувентус рутински против Спал, Буфон го надмина Малдини

пред 9 мес.
легендата на јувентус

Буфон денеска го изрaмнува рекордот на Малдини во калчото

пред 10 мес.
ВО ПАРИС ИЗДРЖА ЕДНА ГОДИНА

Буфон се враќа во Јувентус

пред 1 година