Tag: џорџо кјелини
засега не размислува на пензионирање

Кјелини најави до кога ке игра, тоа ќе им се допадне на навивачите на Јувентус

пред 4 мес.
на спортски план клубот од милано му е најнеомилен

Кјелини: Го мразам Интер, Балотели е најнегативниот човек на светот

пред 6 мес.
Меѓу нив е и легендарниот Џанлуиџи Буфон

Јувентус ќе ги продолжи договорите со тројца свои фудбалери

пред 7 мес.
капитенот на јувентус се враќа на средбата со лион или интер

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кјелини се врати на тренинг, работи со полн интензитет

пред 9 мес.
се враќа во вистинскИ МОМЕНТ

Познато е кога се враќа Кјелини, повредата санирана

пред 9 мес.
ќе се врати во составот по шест месеци

ФОТО: Кјелини успешно опериран во Австрија

пред 1 година
го пропушта првиот дел од сезоната

Кјелини утре оди на операција, познато кога ќе се врати на теренот

пред 1 година
Го утеши КулибалИ

ВИДЕО: Потегот на Кјелини за кој зборува фудбалскиот свет

пред 1 година
повредата е од сериозна природа

Проблем за Јувентус, Кјелини се повреди и го пропушта првиот дел од сезоната

пред 1 година