Tag: еден азар
Белгиецот се опоравил од повредата

Еден Азар регистриран во тимот на Зидан за дуелот од ЛШ

пред 2 дена
Белгиецот никако да се рехабилитира

Еден Азар дефинитивно нема да настапи на „Ел Класико“ викендов

пред 6 дена
Зидан ова го најави пред една недела

Азар нема да ризикува настап на „Ел Класико“ ако не биде 100%

пред 2 недели
Белгиецот никако да влезе во ритам

Официјално: Реал Мадрид без Еден Азар во првото „Ел Класико“ сезонава

пред 4 недели
Белгиецот допрва треба да се докажува во Мадрид

Азар сака да постигне гол како оној на Зидан против Леверкузен во ЛШ

пред 3 мес.
Одлични вести за навивачите на „Кралевите“

Азар ќе го предводи нападот на Реал Мадрид на јубилејниот меч за Зидан

пред 5 мес.
луксуз кој може да си го дозволи

ФОТО: Вака изгледа луксузниот дом на Азар од 15 милиони евра

пред 6 мес.
„Кралскиот“ напапаѓач има проблем

Еден Азар: Комплицирано е за мене, да седам дома, се трудам да не јадам премногу

пред 7 мес.
Белгиецот со „одмор“ за главата

ФОТО: Еден Азар го следи примерот на Погба, нов имиџ во време на криза

пред 7 мес.
Младиот напаѓач сака да биде новиот Еден Азар

Кулушевски: Ибра има словенски корени како мене, можеби затоа ме идентификуваат со него

пред 7 мес.
Го очекува пауза од најмалку три месеци

Азар успешно опериран во САД, неизвесен за настап на ЕУРО 2020

пред 8 мес.
на операција оди во четврток

Еден Азар оди на операција во Америка, познато е кога се враќа во составот на Реал

пред 8 мес.
Оваа сезона Белгиецот нема среќа

Еден Азар ќе го пропушти остатокот на сезоната и ЕУРО 2020?

пред 8 мес.
„кралевите“ го платија 100 милиони евра

ВИДЕО: Еден Азар беше повреден три месеци, одигра 140 минути и повторно се повреди

пред 8 мес.
Абрамович ќе мора подлабоко да брцни во џебот

Роман Абрамович го одобри трансферот на Санчо во Челзи

пред 9 мес.
Впечатлива листа

Нејмар кажа кои петмина фудбалери според него се најдобри на светот

пред 10 мес.