Tag: единсон кавани
убав буџет за екстра напаѓач

Солскјер доби 150 милиони фунти, кого тренерот на Јунајтед ќе успее да донесе од овие два напаѓачи

пред 3 мес.
250.000 фунти неделно

Јунајтед сака да го задржи Кавани, му нуди нов договор

пред 3 мес.
ПОСЕБНО ГО ЗАГРИЖУВА ЕДЕН ИГРАЧ

Солскјер не е баш најзадоволен и покрај големата победа: Грешевме како јуниори, уште ништо не е готово

пред 3 мес.
ЦРВЕНИТЕ ЃАВОЛИ СЕ ЗАЦЕМЕНТИРАА НА ВТОРАТА ПОЗИЦИЈА

ВИДЕО: Манчестер Јунајтед на крилата на Мејсон Гринвуд стигна до победа против Барнли

пред 4 мес.
МАНЧЕСТЕР Е ВЕЌЕ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО

ВИДЕО: Уште на стартот скршен отпорот на Гранада- Кавани погоди за водство на Манчестер Јунајтед

пред 4 мес.
УРУГВАЕЦОТ И НАРЕДНАТА СЕЗОНА ВО МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД

Солскјер е импресиониран: Стартуваат преговори за нов договор со Кавани

пред 5 мес.
уругваецот добро се испазарил

ФОТО: Кавани со 33 години е меѓу најплатените играчи во Јунајтед

пред 10 мес.
за уругваецот постои само еден клуб во италија

Кавани го одби Јувентус, во Италија за него постои само еден клуб (ФОТО)

пред 11 мес.
алиоски добива соиграч од екстра класа

Кавани и Ибрахимовиќ се желба на Лидс Јунајтед

пред 1 година
удар за французите

Бојкот во ПСЖ пред реваншот во Лигата на шампионите

пред 1 година
Напаѓачот одлучи да му помогне на семејството

ВИДЕО: Кавани работи во штала, потстрижува овци и не мисли на фудбал

пред 1 година
по франција калчо лигата не е опција за уругваецот

Кавани ќе ги одбие сите понуди од Италија, има друг план

пред 1 година
има само еден приоритет до август

Кавани му кажа на Интер дали и кога ќе дојде

пред 1 година
интер ќе има буџет за две големи засилувања

Мартинез е пред заминување, но Интер има план за пеколен напад со две нови имиња

пред 1 година
кавани се враќа во италија

Л’Екип: Интер му понуди тригодишен договор на Кавини, потписот е прашање на време

пред 1 година
не чекаа долго, кавани и нов тренер приоритет

Њукасл има план за ѕвездата на ПСЖ која досега постигна 200 голови во Лига 1

пред 1 година