Tag: Египет
Инспирација на ниво

ВИДЕО: Во Токио слават во стилот на Роналдо по победа во мечување

пред 4 дена
ВО ЕГИПЕТ СЕ УШТЕ СЕ НАДЕВААТ

Салах очајнички сака да игра за Египет на Олимписките игри- Ливерпул не го пушта

пред 1 месец
Шпанската формула за успех

Михајловски не губи време, Пародно се враќа во Вардар 1961

пред 2 мес.
Напаѓачот на Ливерпул по најавата за трансфер во Ла Лига

Салах: Никој не може да знае што носи иднината, можеби еден ден ќе играм во Шпанија

пред 4 мес.
со пренос на МТВ

Скандинавски „шмек“ на финалето на Мундијалот во Египет, Данска и Шведска во борба за титулата

пред 6 мес.
Домаќинот покажа одлична игра против скандинавците

Данска се изнамачи против Египет, преку продолженија и пенали до полуфинале

пред 6 мес.
Интересен ден на Муднијалот

Египет со лекција за Белорусија, Франција се испоти против Исланд

пред 6 мес.
русија поразена од египет на мундијалот

Египет ја совлада Русија, следниот противник на Македонија на Мундијалот

пред 6 мес.
египет не декласира, парондо задоволен од високата победа

Парондо: Победата над Македонија е висока, задоволен сум од тоа

пред 6 мес.
Селекторот се обиде да ги оправда ракометарите

Брестовац по дабаклот: Моите играчи ќе бидат физички и ментално подготвени за мечот со Чиле

пред 6 мес.
историски пораз на македонија на мундијалите

Македонија го запиша историски највисокиот пораз на светските првенства, Египет не разнесе со 19 разлика

пред 6 мес.
дали овој дуел беше за црвен картон

ВИДЕО: Кузмановски доби црвен картон против Египет, дали сестрите Бонавентура беа престроги

пред 6 мес.
немаме сили да му се спротиставиме на домаќинот

Египет ја „меле“ Македонија, примивме 20 гола, домаќинот води со 14 гола разлика!

пред 6 мес.
дали може македонија да го изненади египет

ФОТО: Македонија е подготвена за Египет, Стоилов го предводи тимот

пред 6 мес.
Селекторот пред денешниот натпревар

Брестовац бара борбеност: Египет има физички силна репрезентација

пред 7 мес.
Црвено-жолтите ги чека нов тест на Мундијалот

Македонија на поправен против Египет, можат ли момците на Брестовац до прва победа ?

пред 7 мес.