Tag: ехф еуро 1
Хрватска повторно без злато

Шпанија повторно се седна на европскиот ракометен трон

пред 9 мес.
ЕХФ ги објави најдобрите

ФОТО: Двајца екс-вардарци во идеалниот тим на ЕП 2020, Дувњак МВП

пред 9 мес.
КОЈ ЌЕ ЗАМИНЕ СО ЗЛАТО?

Хрватска или Шпанија? Еве кој е фаворит според обложувалниците

пред 9 мес.
теле 2 арената нема капацитет да ги прими сите хрвати

ВИДЕО: Илјадници Хрвати на пат за Шведска, Стокхолм е под „окупација“

пред 9 мес.
Битка на поразените

Норвешка и Словенија во битка за континенталната бронза

пред 9 мес.
Муса ја однесе Хрватска во Финале

Војната за финале ја доби Хрватска, Норвежаните ќе мораат да се задоволат со борбата за бронза

пред 9 мес.
Македонија ќе има полесен пат

Добра вест од ЕХФ: Македонија ќе игра само еден бараж за пласман на СП 2021 во Египет

пред 9 мес.
селекторот не размислува за оставка по ЕП

Брестовац: Не би требало да го напуштам бродот, на добар пат сме да ја подмладиме репрезентацијата

пред 9 мес.
Избегнато балканско полуфинале

Познати се полуфиналните двојки на ЕП 2020

пред 9 мес.
Денеска ќе се знае се

Словенија и Унгарија во трка за последното место во полуфинале на ЕП 2020

пред 9 мес.
ПРОБЛЕМИ ЗА ЧЕРВАР

Циндриќ го пропушта дуелот со Шпанците, неизвесен и за полуфиналето

пред 9 мес.
Словенија повторно победува

Португалија падна во последната третина од средбата со Словенија

пред 9 мес.
Разврска во групата 2

Словенија веќе нема право на грешка, Норвешка на бод од полуфиналето

пред 9 мес.
Лино е легенда

Лино Червар влезе во ракометната историја, само двајца се подобри од него

пред 9 мес.
Нов ден на ЕУРО 2020

Австрија против Германија брка олимписки квалификации

пред 9 мес.
Падна и Словенија

Унгарија го најде лекот за Словенија, која допрва ја очекуваат големите искушенија

пред 9 мес.