Tag: ехф еуро 2
победа за полуфинале

Скандинавското дерби замина на контото на фаворитот Норвешка

пред 9 мес.
Португалија не успеа

Исланд ја совлада Португалија и ја врати во реалниот свет

пред 9 мес.
Брилијантниот Карачиќ

Игор Карачиќ: Никој нема таква репрезентација каква што е Хрватска

пред 9 мес.
Шпанија тера според планот

Шпанија се помачи, но на крајот запиша победа на средбата со Австрија

пред 9 мес.
Има на што да биде горд

Паулу Переира: Не застануваме, знаеме дека можеме уште повеќе

пред 9 мес.
Словенија не запира

Словенија гази се пред себе, падна и силниот Исланд

пред 9 мес.
Македонските судии со нов предисвик на ЕП

Начевски и Николов ќе го судат дуелот на Словенија и Исланд

пред 9 мес.
ново признание за нашите судии

ЕУРО 2020: Начевски и Николов утре судат на исклучително важен натпревар во Групата II

пред 9 мес.
Неочекувани соседи во пласманот на Македонија

Познат е пласманот на репрезентациите од 13 до 24 места на ЕП 2020

пред 9 мес.
Анализа за настапот на Македонија на ЕП

Клинчаров: Лоша форма, недисциплина, лоша реализација

пред 9 мес.
капитенот беше самокритичен

Лазаров: Одигравме под нашето ниво, разочарани сме…

пред 9 мес.
на официјалниот автобус

ФОТО: Ракометарите на автобусот порачаа, има само едно име а тоа е…

пред 9 мес.
математички прецизно да ги решиме домаќините

Математиката ни е слаба страна, ама победите прва, Австрија ке падне во Виена!

пред 9 мес.
да се биде или не е вечерва против австрија

Митревски: Цврста одбрана за победа над Австрија

пред 9 мес.
Според селекторот тоа е формулата за успех

Брестовац: Австрија мора да ја лимитираме на под 25 погодоци

пред 9 мес.
Убав избор

ВИДЕО: Топ 5 голови од неделните натпревари

пред 9 мес.