Ознака: ехф еуро
Карачиќ се уште е во шок

Игор Карачиќ: Не знам како го пропуштивме ова. Го сакавме златото, но повторно ништо

пред 6 мес.
Лино очигледно пати од амнезија

ВИДЕО: Металург му честиташе на Червар, а тој го нарече мал и сиромашен клуб без добар тоалет

пред 6 мес.
Трет селектор што остана без функција поради резултатите на ЕП 2020

Отказ за францускиот селектор Дидие Динар

пред 6 мес.
Лино рече збогум?

Лино Червар најави повлекување од селекторската функција во репрезентацијата на Хрватска

пред 6 мес.
иамеме шампион на еуро

ФОТО: Македонскиот репрезентативец на врвот на ЕУРО со еден потег !

пред 6 мес.
по освоеното второ место на еуро 2020

ФОТО: РК Металург му го честиташе резултатот на Червар на континеталниот шампионат

пред 6 мес.
неверојатна грешка на еден од најдобрите

Дали можете да изброите колку чекори направи Карачиќ (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Сликите зборуваат се

Фотогалерија од финалниот натпревар во кој Шпанија стигна до ново злато

пред 6 мес.
неверојатно однесување на хрватскиот селектор

Како пцуеше Червар на критичниот тајм-аут, последен на мечот (ВИДЕО)

пред 6 мес.
Хрватска повторно без злато

Шпанија повторно се седна на европскиот ракометен трон

пред 6 мес.
без грешка во финалето !

ФОТО: Начевски и Николов перфектни во финалето, Олимписките игри е извесна работа

пред 6 мес.
ЕХФ ги објави најдобрите

ФОТО: Двајца екс-вардарци во идеалниот тим на ЕП 2020, Дувњак МВП

пред 6 мес.
ХРВАТОТ ЈА ПОДГОТВУВА ТАКТИКАТА

Червар: Шпанците се стари момци, одлично казнуваат

пред 6 мес.
ШПАНСКИОТ СЕЛЕКТОР СО ПОЧИТ КОН ПРОТИВНИКОТ

Рибера: Хрватска ќе игра како дома, но ние секогаш се бориме до крај

пред 6 мес.
КОЈ ЌЕ ЗАМИНЕ СО ЗЛАТО?

Хрватска или Шпанија? Еве кој е фаворит според обложувалниците

пред 6 мес.
теле 2 арената нема капацитет да ги прими сите хрвати

ВИДЕО: Илјадници Хрвати на пат за Шведска, Стокхолм е под „окупација“

пред 6 мес.