Tag: ехф лш
познато е колку ќе поделат учесниците на ф4 во келн

ЕХФ вечерва ќе подели еден милион евра на Ф4 во Келн, Барселона и Кил во трка за трофеј во Лигата на шампионите

пред 3 недели
ОДЛОЖЕНО ВРАЌАЊЕТО НА РАУЛ ВО СКОПЈЕ

ФОТО: ЕХФ го одложи дуелот Вардар – ПСЖ, половина тим на црвено-црните позитивен на Ковид-19

пред 2 мес.
вардар надигран и немоќен

ВИДЕО: Вардар немоќен, убедлив пораз од Киелце

пред 2 мес.
ИМАШЕ САМО ТРИ ИНТЕРВЕНЦИИ, ЕДНА СЕ НАЈДЕ ВО ТОП 5 ОДБРАНИ

ВИДЕО: Борко Ристовски во топ 5 одбрани на колото во Лигата на шампионите

пред 2 мес.
ВАРДАР ПОТВРДИ ДЕКА ИМА ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19

Се огласи и Вардар, официјално одложен натпреварот со ПСЖ (ФОТО)

пред 3 мес.
средбата се игра вечерва од 20-45 часот

ФОТО: Вардар без Дисингер против Порто, тренерите ги објавија составите

пред 3 мес.
победа императив за македонскиот шампион

Вардар го пречекува Порто, никој не помислува на пораз

пред 3 мес.
ДАТУМОТ ИСТ, СААТНИЦАТА ДРУГА

Вардар во нов термин ќе игра во Париз против ПСЖ

пред 3 мес.
капитенот одигра за тимот и за победа

ВИДЕО: Стоилов блескаше, Вардар победи, сите голови на капитенот на едно место

пред 3 мес.
проблеми за ехф од коронавирусот

Вардар потврди, одложен натпреварот со ПИК Сегед (ФОТО)

пред 4 мес.
време е за прва победа на вардар во белорусија

Вардар никогаш не го победил Мешков Брест во Белорусија

пред 4 мес.
првиот предизвик е белорускиот тим во лигата на шампионите

РК Вардар 1961: Целосно сме фокусирани на натпреварот со Мешков Брест (ВИДЕО)

пред 4 мес.
легендарниот лазаров има 1306 гола во лигата на шампионите

ФОТО: Кире Лазаров има порака за ЕХФ !

пред 5 мес.
веспрем и нант во иста група во лигата на шампионите

Кире Лазаров и Дејан Манасков ќе имаат „жесток“ дуел

пред 7 мес.
тренерот на вардар знае што треба да направи

Алушовски: Група во која секој може да победи секого, ПСЖ е фаворит

пред 7 мес.
вардарци тргнуваат по новиот трофеј

ВИДЕО: ЕФХ го претстави новиот пехар во Лигата на шампионите, Вардар го сака во своите витрини

пред 7 мес.