Tag: ехф недела
ехф недела со два меча за нашиот национален тим

Македонија со млади сили и поинаков ростер на играчи денеска на тест со Чиле

пред 3 недели
македонија ќе одигра две средби со чиле

Брестовац: Во репрезентацијата има имиња на кои не сме навиканти, но ова e иднината на репрезентацијата

пред 3 недели
Ракомет

Селекторот Симовски повика 18 ракометарки за ЕХФ неделата

пред 4 мес.
12 интернационалки се на списокот на селекторот

ФОТО: Симовски повика 23 ракометари за контролните натпревари во Турција 

пред 1 година
капитенот се шегуваше

Лазаров: Следниот пат ќе одберам подобро место на клупата, се уморив одејќи лево и десно

пред 1 година
младите повтроно на сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Во „борба“ со сирената, втора победа на Македонија над Грузија

пред 1 година
три победи и една нерешена средба во ехф неделата

Поповски побрз од сирената за победа на Македонија над Грузија

пред 1 година
без телевизиски пренос

Брестовац избра, на втoриот дуел со Грузија со Кизиќ и Младеновиќ

пред 1 година
нема телевизиски пренос

Втора рунда од дуелот Македонија – Грузија во рамки на ЕХФ неделата

пред 1 година
шансата е укажана, младите ја користат

Лазаров: Македонија има ракометна иднина, целта е да добиеме млади ракометари за настап на ЕП

пред 1 година
капитенот одмараше

ФОТОГАЛЕРИЈА: Победата на Македонија над Грузија

пред 1 година
младите ја искористија шансата

Македонија успешна на првиот тест со Грузија, младите повторно добија шанса

пред 1 година
имавме водство од 5 голови разлика

Македонија игра променливо, Грузија извлече нерешено на полувремето во Скопје

пред 1 година
ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ОД 20 ЧАСОТ

Македонија вечерва на тест со Грузија со искусните Лазаров, Ристовски,Манасков…

пред 1 година
пренос на тв телма

Брестовац повика дебитант за мечот со Грузија утре во Скопје

пред 1 година
еден од двата натпревари низ директен пренос

Ракометарите од денеска комплетни, утре против Грузија со пренос на Телма

пред 1 година