Ознака: ехф недела
12 интернационалки се на списокот на селекторот

ФОТО: Симовски повика 23 ракометари за контролните натпревари во Турција 

пред 8 мес.
капитенот се шегуваше

Лазаров: Следниот пат ќе одберам подобро место на клупата, се уморив одејќи лево и десно

пред 9 мес.
младите повтроно на сцена

ФОТОГАЛЕРИЈА: Во „борба“ со сирената, втора победа на Македонија над Грузија

пред 9 мес.
три победи и една нерешена средба во ехф неделата

Поповски побрз од сирената за победа на Македонија над Грузија

пред 9 мес.
без телевизиски пренос

Брестовац избра, на втoриот дуел со Грузија со Кизиќ и Младеновиќ

пред 9 мес.
нема телевизиски пренос

Втора рунда од дуелот Македонија – Грузија во рамки на ЕХФ неделата

пред 9 мес.
шансата е укажана, младите ја користат

Лазаров: Македонија има ракометна иднина, целта е да добиеме млади ракометари за настап на ЕП

пред 9 мес.
капитенот одмараше

ФОТОГАЛЕРИЈА: Победата на Македонија над Грузија

пред 9 мес.
младите ја искористија шансата

Македонија успешна на првиот тест со Грузија, младите повторно добија шанса

пред 9 мес.
имавме водство од 5 голови разлика

Македонија игра променливо, Грузија извлече нерешено на полувремето во Скопје

пред 9 мес.
ВЛЕЗОТ Е СЛОБОДЕН ВО СЦ „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“ ОД 20 ЧАСОТ

Македонија вечерва на тест со Грузија со искусните Лазаров, Ристовски,Манасков…

пред 9 мес.
пренос на тв телма

Брестовац повика дебитант за мечот со Грузија утре во Скопје

пред 9 мес.
еден од двата натпревари низ директен пренос

Ракометарите од денеска комплетни, утре против Грузија со пренос на Телма

пред 9 мес.
На котролниот меч во Турција

Поповски и донесе реми на Македонија против Италија

пред 9 мес.
нова шанса за докажување

Македонија на втор тест во Турција, подмладениот состав ќе се докажува против Италија

пред 9 мес.
Македонија ја совлада Турција

Младите ја покажаа силата, Турција поразена со три разлика

пред 9 мес.