Ознака: ЕХФ
новини во ехф лигата на шампионите

ВИДЕО: Како изгледа новиот формат во ракометната Лига на шампионите, сите детали на едно место

пред 4 дена
тешка ГРУПА но вардар може !

Вардар ги дозна противниците за ЛШ, група со ПСЖ, Порто,Киелце, ПИК Сегед, Мотор… (ФОТО)

пред 4 дена
Европскиот првак во исчекување на ждрепката

Вардар 1961 денеска ќе ги дознае противниците за групната фаза од ЛШ

пред 4 дена
дали истата судбина ги чека и машкиот дел од турнирот

Европа останува без женски ракометен првак, откажан е Ф8 во Будимпешта

пред 1 нед.
куманово извиси, ехф не му даде вајлд карта

ЖРК Куманово не доби покана од ЕХФ за настап во елитата

пред 2 недели
вардар единствен претставник на македонија во лигата на шампионите

ЕХФ ги потврди учесниците во Лигата на шампионите, Еурофарм Пелистер не доби покана

пред 2 недели
МАКЕДОНИЈА ЌЕ ИМА САМО ЕДЕН ПРЕТСТАВНИК ВО ЛИГАТА НА ШАМПИОНИТЕ?

Еурофарм Пелистер нема да добие покана за Лигата на шампионите

пред 2 недели
првиот натпревар во ноември оваа година

Познат и распоредот, прв противник Финска, со светскиот првак Данска во третото коло

пред 3 недели
По анкетата на ЕХФ

Вардаровите дресови прогласени за најубави во Европа

пред 3 недели
ќе се гласа до утре напладне, противник е барселона

Дресовите на Вардар во полуфиналето во изборот за најубав во Лигата на шампионите

пред 3 недели
дејвис го води идеалниот тим на лш

ЕХФ нема место за ниеден вардарец во дрим-тимот од Лигата на шампиони

пред 3 недели
ГЛАСАЊЕТО ВО АНКЕТАТА НА ЕХФ ЗАПОЧНА

Дресовите на РК Вардар и на ЖРК Вардар во четвртфинале во изборот на најубав во ЛШ

пред 3 недели
тимовите кои ќе добијат вајлд карта ќе бидат познати за десет дена

ЕХФ одлучи: За Вардар има место во ЛШ, Е.Пелистер и ЖРК Куманово чекаат вајлд-карта

пред 4 недели
Ден за паметење

ВИДЕО: Три години од голот на Чупиќ за титула на Вардар во ЛШ

пред 1 месец
Се навраќаме на историскиот успех на црвено-црните во Лигата на шампиони

ВИДЕО: Пред една година, РК Вардар го направи невозможното со победата над Веспрем!

пред 1 месец
пред една година во келн падна барселона, вардар најави титула

Неверојатното ВИДЕО: Радост на Стоилов, солзите на навивачите на Барселона ,Вардар е во финале!

пред 1 месец