Tag: еи минск 2019
завршија настапите на европските игри

ФОТО : Настапот на Павлов на ЕИ во Минск

пред 2 години
ПАВЛОВ ЌЕ ГО НОСИ МАКЕДОНСКОТО ЗНАМЕ НА ЗАТВОРАЊЕТО

Каратистот Емил Павлов ги дозна противниците на ЕИ во Минск

пред 2 години
шанса за медал во борење

ЕИ Минск: Нуров денеска преку репасажот во борба за медал

пред 2 години
САДУЛАЕВ ПРЕСИЛЕН ЗА НУРОВ

ФОТО : Поразот на Нуров од Светскиот првак

пред 2 години
РЕПАСАЖОТ ШАНСА ЗА НУРОВ

ВИДЕО: Светскиот и Европски првак Садулаев пресилен за Нуров

пред 2 години
Борење - слободен стил - 97 кгр

ФОТО: Нуров со технички туш до четвртфинале на ЕИ Минск

пред 2 години
победа и два порази на еи минск 2019

ВИДЕО + ФОТО: Нуров со шанси за медал, Егоров не успеа во репасажот, пораз и на Вејсели

пред 2 години
велосипедизам

ФОТО: ЕИ Минск: Петровски на 106-тото место во велосипедизам

пред 2 години
Олимпизам Останати спортови

ВИДЕО: Преглед на денот од Минск 2019 (прв дел)

пред 2 години
за малку не го повтори својот најдобар резултат

ФОТО: Бранковски го освои 30 место во Минск

пред 2 години
МАКЕДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН

ВИДЕО: Бесир Алили e европски шампион во борење!!!

пред 2 години
Олимпизам Останати спортови

Фото: Поразот на Богданов на Европските игри во Минск

пред 2 години
развиорено македонското знаме

Видео: Свечено отворени Европските игри во Минск

пред 2 години
ГОЦЕ ЈАНЕСКИ ЌЕ ГО НОСИ ЗНАМЕТО НА МАКЕДОНИЈА

Видео: Минск блеска , се е подготвено за вторите Европски игри

пред 2 години
еи минск 2019

Вечерва отварање на Европските игри во Минск , боксерите утре во ринг

пред 2 години
Карате Олимпизам Останати спортови

Павлов: Ке направм се за да дојдам до медал во Минск

пред 2 години