Tag: ел класико
парите за тв права го диктираат терминот

Одреден терминот за првото „Ел Класико“, навивачите на Реал и Барселона незадоволни

пред 3 недели
„ел класико“ е посебен натпревар но...

Куман пред дербито со Реал нема никаква дилема

пред 6 мес.
Французинот пред денешното Ел Класико

Зидан: Ќе се обидеме да ги спречиме нивните напади и добро да се поставиме против нивните добри страни

пред 6 мес.
ПОЧЕТНИ СОСТАВИ ЗА „ЕЛ КЛАСИКО“

ФОТО: „Кралевите“ со Вазкез во одбраната, „Каталонците“ ќе се бранат со тројца

пред 6 мес.
Време за елитен фудбал во Шпанија

Реал Мадрид на „Алфредо Ди Стефано“ домаќин на Барселона во Ел Класико

пред 6 мес.
аргентинецот со сомнеж

ВИДЕО: Меси отворено го обвини судијата: Сакаше да ме елиминира од „Ел Класико“

пред 6 мес.
Посебна едиција

ФОТО: Пујол го презентираше дресот на Барса за „Ел Класико“

пред 9 мес.
Познати полуфиналните двојки

ФОТО: Можно „Ел Класико“ во финалето од Купот на Шпанија

пред 10 мес.
Иско од клупа ја проследи победата над Барса

ВИДЕО: Иско „уловен“ како му се жали на Модриќ од Зидан

пред 12 мес.
Долг „пост“ за Аргентинецот

ФОТО: Меси „заборави“ кога последен пат погодил или асистирал против Реал

пред 12 мес.
Реал славеше во големото дерби

(ФОТО): Роналдо со еден збор го прослави триумфот на Реал во „Ел Класико“

пред 12 мес.
„кралевите“ одговорија на критиките

Зидан: Одигравме перфектен натпревар, ова беше тимска победа

пред 12 мес.
Пеналот на Рамос дигна многу прашина

Куман: Моето прашање е зошто има ВАР само против Барселона?

пред 12 мес.
Капитенот на реал по победата кај Барса

Серхио Рамос: На се` одговоривме со ентузијазам, ова беше, е*ена недела

пред 12 мес.
зидан се спаси од отказ, реал мадрид ја победи барселона

ВИДЕО: Реал Мадрид победнички на „Ел Класико“, Ансу Фати запиша рекорд

пред 12 мес.
има само 17 години а веќе е незапирлив напаѓач

ВИДЕО: Ансу Фати испиша историја на „Ел Класико“

пред 12 мес.