Tag: елиф елмас
дерби во неапол, елмас резерва

ФОТО: Елмас резерва против Интер, Конте со најдобрите во нападот против Наполи

пред 1 ден
Викендов се игра 30 коло во Италија

ФОТО: Пандев, Елмас и Несторовски остануваат на клупата за резерви во Серија А

пред 1 нед.
Последна шанса за кормиларот на „Старата Дама“

Елмас и Наполи имаат шанса да го „поздрават“ Пирло и неговата работа во Јувентус

пред 2 недели
Богата фудбалска понуда на Апенините

ФОТО: Пандев, Елмас и Несторовски ќе чекаат шанса од клупата за дуелите од 29 коло во Серија А

пред 2 недели
расте цената на елмас на фудбалската берза

Менаџерот на Елмас тврди: Македонскиот фудбалски „дијамант“ вреди 40 милиони евра

пред 3 недели
Вака се слави победа над гигант како Германија

ВИДЕО: Еуфорична прослава во соблекувалната на Македонија, излези момче …

пред 3 недели
Прва победа во мундијалските квалификации

ВИДЕО: Македонија убедлива против Лихтејнштајн на „Тодор Проески“, Трајковски двоен стрелец

пред 3 недели
Адеми сепак нема да настапи

Македонија ќе ја нападне Романија со Пандев, Несторовски и Елмас

пред 4 недели
наполи конечно победи на гости

ВИДЕО: Наполи го победи Милан, го доближи Интер до титулата, Елмас одигра 15 минути

пред 1 месец
Пиоли решил да ризикува и со Тонали, Гатузо е претпазлив

ФОТО: Чалханоглу и Тео се враќаат во тимот на Милан, Елмас на клупа за денешното дерби

пред 1 месец
ЕЛИФ ЕЛМАС ДОБИ ШАНСА ВО ЗАВРШНИТЕ ДЕСЕТИНА МИНУТИ НА „МАРАДОНА“

ВИДЕО: Инсиње двоен стрелец, Осимхен со неверојатен спринт во победата против Болоња

пред 1 месец
МАКЕДОНСКИОТ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ БИ МОЖЕЛ ДА СЕ ПРЕСЕЛИ ВО ПОРТУГАЛИЈА

Можно е Елиф Елмас да си замине од Наполи: Бенфика нуди 20 милиони евра за нашиот бисер

пред 1 месец
Два пенали во завршните минути Гатузо не можеше да поверува

ВИДЕО: Ди Лоренцо од херој-трагичар, Елмас доби шанса во ремито со Сасуоло

пред 2 мес.
НАПОЛИ ЌЕ ИМА НОВ ПРЕДВОДНИК ОД КЛУПАТА

Нашиот Елиф Елмас ќе добие нов тренер: Гатузо заминува, пет кандидати за негова замена

пред 2 мес.
По елиминацијата во Лига Европа, се очекува и промена

Гатузо стана психолог: Не смееме да паднеме во депресија, дајте им време на играчите

пред 2 мес.
Елмас играше како лев бек Мернест го замени по еден час игра

ВИДЕО: Наполи победи на „Марадона“ но Гранада се пласираше во осминафиналето, Гатузо добива шут карта

пред 2 мес.