Tag: елиминација
Ноќ за заборав на балканските екипи

ВИДЕО: Црвена Звезда и Динамо Загреб елиминирани во квалификациите за ЛШ

пред 1 месец
Валенсија кобна за „кралевите“

ВИДЕО: Сензација во Шпанија, Реал Мадрид нема да ја брани титулата во „Ендеса“

пред 4 мес.
На Ф4 во Келн ќе играат Кил, Веспрем, Барселона и ПСЖ

ЕХФ ја откажа нокаут фазата, Вардар без можност да ја брани титулата во Лигата на шампиони

пред 6 мес.
Навивачите на Арсенал сеуште се во неверување

Обамејанг за пропуштената шанса: Многу сум разочаран, навистина беше тешко

пред 8 мес.
Белорусинката победи во два сета

Лина Ѓорческа елиминирана во второто коло во Москва

пред 8 мес.
Италијанецот смета дека Интер заслужил повеќе во ЛШ

Конте: Имавме шанси за да победиме, но не бевме доволно прецизни

пред 11 месец
Заврши настапот на Европа за тимот на Катратовиќ

Металург елимиран во ЕХФ Купот, Горење остана непоразен и во Скопје

пред 11 месец
Елиминација во ЕХФ купот

ВИДЕО: Пелистер поразен во реваншот со Винтертур

пред 1 година
Одмазда за поразот во финалето од Индијанаполис

ФОТО: Аргентина ја шокираше Србија за место помеѓу најдобрите 4

пред 1 година
Три црвени картони и можна дополнителна казна

ВИДЕО: Ибраими тешко се помири со елиминацијата па го нападна судијата

пред 1 година
СТРАТЕГОТ НА ТЕТОВЧАНИ ја превзеде одгооворноста

Османи: Не би сакал да издвојувам некого,сите заедно потфрливме

пред 1 година
Како заврши приказната на 5 носител

ВИДЕО: Завршниот поен и елиминацијата на Тим

пред 1 година