Tag: елмас
наполи сака финале и дуел со јувентус во финалето на купот

ФОТО: Елмас стартер, Наполи сака финале во Купот на Италија

пред 2 недели
НАПОЛИ ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ ПРОТИВ АТАЛАНТА

ВИДЕО: Супер гол на Елмас, „дијамантот“ блесна, Наполи обезбеди полуфинале во Купот

пред 4 недели
македонските репрезентативци со различен ефект

ВИДЕО: Пандев и Џенова запишаа победа против Калјари, Елмас и Наполи поразени од Верона

пред 1 месец
попладнево во серија а

ФОТО: Елмас од првата минута, Гатузо со „дијамантот“ против Верона, Пандев резерва кај Џенова

пред 1 месец
победа за наполи во македонскиот дуел

ВИДЕО: Елмас се радуваше на победа против Несторовски, Наполи го победи Удинезе

пред 2 мес.
НАПОЛИ ЗА ПРВ ПАТ ОДИГРА НЕРЕШЕНО СЕЗОНАВА

ВИДЕО: Инсиње го спаси Наполи од пораз, Елмас одигра речиси цел натпревар

пред 2 мес.
КОНТЕ СПРЕЧИ ТРАНСФЕР НА ЕЛМАС ВО ИНТЕР

ФОТО: Елмас чека шанса од клупата за да му се одмазди на Конте и Интер

пред 2 мес.
џенова го печекува јувентус, додека наполи е домаќин на сампдорија

ФОТО: Пандев и Елмас на клупа на дуелите против Јувентус и Сампдорија

пред 2 мес.
без голови на двете средби одиграни попладнево

Неефикасно во Серија А, без голови во Рим и Парма, Елмас резерва на мечот со Кротоне

пред 3 мес.
наполи е фаворит против кротоне

ФОТО: Гатузо повторно не му дава шанса на Елмас, македонскиот репрезентативец резерва кај Наполи

пред 3 мес.
Тренер на наполи по ремито со АЗ Алкмар

Гатузо: Имавме среќа што освоивме бод, лесно можеше да се случи и да изгубиме

пред 3 мес.
Елмас асистираше во неделата

Елмас тагува, почина дедото на „дијамантот“

пред 3 мес.
наполи победнички во чест на марадона

ВИДЕО: Наполи ја демолира Рома, голчиште на Инсиње, Елмас одличен во финишот на средбата

пред 3 мес.
Во соработка со Капа

ФОТО: Елмас и Наполи со специјално дизајнирани дресови во чест на Марадона ќе истрчаат против Рома

пред 3 мес.
Елмас го доби дуелот со Велковски

ВИДЕО: Наполи и Елмас победија за Марадона, неверојатно славје пред „Сан Паоло“

пред 3 мес.
Пред почетокот на дуелот со Ријека

ВИДЕО: Елиф Елмас и цел тим на Наполи со посебна чест за Марадона

пред 3 мес.