Ознака: емери
Кога веќе пропаднаа преговорите со Евертон

ФОТО: Унаи Емери седнува на тренерското столче на францускиот великан

пред 7 мес.
Шпанецот треба да е спасителот за „карамелите“

Емери останува во Премиер лигата, има понуда од клуб од Ливерпул

пред 7 мес.
Ќе продолжи да учи англиски

Алегри е првиот кој го одби Арсенал за менаџерското столче

пред 7 мес.
Еспирито Санто најреална опција

Арсенал ги „мерка“ Анчелоти и Алегри

пред 7 мес.
Привремна замена за шпанецот е Фреди Љумберг

Унаи Емери не е веќе менаџер на Арсенал

пред 7 мес.
Шпанецот сигурен во својота иднина на Емирејт

Емери: Шпекулациите не ме интересираат, моја должност е да го подготвувам тимот за секој следен меч

пред 7 мес.
Управата е пред свршен  чин

Обамејанг и Лаказет ќе го напуштат Арсенал ако остане Емери

пред 7 мес.
Проблем е статусот

Незадоволниот Тореира побарал состанок со Емери

пред 8 мес.
Португалецо имал состанок со управата

Мурињо пред потпис со Лондонскиот гигант

пред 8 мес.
Кинон удри по Шпанецот

Кион: Емери е главниот кривец за случувањата со Џака

пред 8 мес.
Џака не е пожелен меѓу фановите на топџиите

Емери денеска одлучува околу капитенската лента на Џака

пред 8 мес.
Луиз ќе добие нов партнер

Емери решил, Арсенал купува нов стопер во јануари

пред 9 мес.
Почетни состави за дербито на „Олд Трафорд“

ФОТО: Јунајтед со Погба и Рашфорд, Арсенал ќе нападне со Обамејанг и Пепе

пред 9 мес.
Нема веќе опасност по безбедноста на играчите

Озил и Колашинац им се вратија на тренинзите во Арсенал

пред 11 месец
Заврши проблематичната приказна

ВИДЕО: Арсенал му дозволи на капитенот да потпише за Бордо

пред 11 месец